Complex

Co je to tlamolep?

Nejlepší odpověď
Edison

Většinou sladký nebo nasládlý destilát, pořípadě bilinkový likér, nebo mix s nižším obsahem alkoholu, někdy také „dámské pití“.

Ale de-facto to může být cokoli sladkého.

Další odpovědi
annas

Znám ještě výraz hubolep = tlamolep.

Oba výrazy mají stejný expresívní význam – především jde o příliš sladký , zejména alkoholický nápoj.

Původně se toto pojmenování používalo pro likér, který se připravoval z karamelového salka, přidávala se smetana a rum. Později se rozšířil název i pro příliš sladké moučníky.

Ale pozor! Nezaměnit s tlamoletem = když někdo padne na ústa, zabrzdí-li na kole přední brzdou a spadne.