co je to svoboda?

http://pitevna­.cz/citaty/svo­boda/

Nejlepší odpověď
rynek878

Svobodu jako pojem i hodnotu popíralo mnoho jednotlivců, skupin a národů. Často byla špatně chápána a překrucována. Faktem zůstává, že žádná společnost nemůže lidem dopřát svobodu v absolutním smyslu toho slova. Vždy musí existovat určitá omezení, jestliže má společnost plnit svou funkci.

Další odpovědi
annas

Svoboda je vnitřní – to jsou moje myšlenky, myslet si můžu cokoliv. I když naší svobodou manipulují např. hromadné sdělovací prostředky.

Svoboda vnější je daná společenským prostředím, v němž žijeme.

Příklad: I ve vězení má člověk vnitřní svobodu (myslí si, co chce), ale jeho svoboda vnější je omezena tím, že nemůže jít, kam chce.

panenka

Svoboda je že si člověk může dělat a rozhodovat o svém životě jak chce.

ten který je

Absolutní svoboda neexistuje.Myslím si že člověk jako lidská bytost je svobodný jen krátce po příchodu na svět z lůna své matky,i když ani to ne – človíček je závislý na své matce.Spíš je člověk nezkažen a vše stojí před ním.

Tata

Svoboda je to že si můžeš říkat a dělat co chceš, ale jen do okamžiku kdy začneš narušovat svobodu jiných lidí. A právě na tomto háčku můžeš poznat úroveň inteligence a míry pochopení svobody. Čím větší máš ohled a pochopení pro svobodu jiných, tím svobodnější jsi. Dokázat svoji svobodu ztotožnit se svobodou ostatních, to je svoboda.