Co je to satanismus?

(možnost jiní se jaksi nenabízí popř.více diskuze)

Nejlepší odpověď
annas

deviace

Špatně jsem klikla.
Protože se objevuje i náboženský satanismus. Náboženští satanisté uctívají satana jako reálně existující duchovní bytost. Vzývají ho a věří, že jim dává sílu v nejrůznějších životních situacích. Mohou provádět i rituály včetně krvavých obětí.

Ale jistým způsobem jde o deviaci. Satanismus je opak křesťanství. Satanisté jsou považování za služebníky ďábla. Satan je ztělesněním zla.

„Proti solidaritě staví egoismus, proti odpuštění odplatu, proti soucítění boj. Z politického hlediska mají blízko k extrémní pravici, z teologického hlediska tvoří nové specifické pojetí ďábla: satan není pojímán jako reálně existují bytost duchovního světa, ale jako symbol volnosti, pokroku a požitkářství.“

Zdroj: http://www.zap­nimozek.cz/sa­tanismus-zverstva-plna-krve-nebo-smysluplna-filozofie/#ix­zz3eR31GfrR

Další odpovědi
roxilox

součást křesťanství

ten kdo něco ví o křesťanství i o satanismu tak ví, že satanismus není víra, ale v podstatě ideologie. Křesťanství slibuje buď takový a takový, chovej se tak a tak a potom možná půjdeš do nebe. Na druhé straně je satanizmus, který si křesťané vymysleli, aby mohli strašit ty, kteří se jim nechtějí podvolit. Satanizmus jako takový jen říká, že je nutné si Vážit sám sebe. Neřeším osobně ani jednu skupinu lidí, ale zajímala jsem se o obě, tak abych si mohla udělat obrázek . Mimochodem jsem nikdy nepotkala satanistu, který by byl pokrytec, ale u křesťanů je jich mnoho.

dědapetr

všechno dohromady

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/satanismus-muzete-mi-nekdo-prosim-priblizit-toto-tema-a-neni-to-vubec-nejak-trestne

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Co%20je%20to%20sa­tanismus?

Součást křesťanství,o sa­tanovi se zmiňuje Bible.

Löwe

deviace

Třeba mne napadla potřeba odlišit se od „normálních“ lidí + každé náboženství krom buddhismu a šintoismu je dílo satanovo.

Šiptar

deviace

Stejně jako potřeba někoho neustále označovat za chorvatského levobočka.

Zdroj: Ubi zakolji da Pumík ne postoji.

postcd

zmínka o Satanovi je třeba v Bibli, kde se o něm mluví jako o bytosti která je vládcem nynějšího světa, počítám že vládne od doby kdy byli první lidé vypovězeni ze zahrady Eden. Satanisté mohou být asi lidé, kteří mají zálibu v myšlení/jednání Satana. Nevím tedy co je na tom pěkného a smysluplného. Podle Bible je Satanova vláda časově ohraničená a jím ovládaný svět bude ukončen stvořitelem všech svobodně se rozhodujících bytostí. (jelikož svět ovládaný nedokonalými lidmi podle mě není to, co by tu mělo být na věky)

Zde například na Bibli založené informace o Satanovi: https://www.jw­.org/cs/publi­kace/casopisy/g200702/k­do-je-satan-existuje-skutecne/

Zde informace z veřejné encyklopedie Wikipedia: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Satanismus

anonym

Někde jsem četla,že satan věrně doprovází křesťany už od jejich vzniku,co je na tom pravdy?

Roman71

No, aby ne :) ..snaží se je odvést od Boha. Proč to nedělá u té zbylé většiny lidí? Protože ta už je od Boha odvedena :)

Ps: myšleno skutečné křesťany, ne ty „formální“.

dědapetr

Satan (hebrejsky שָׂטָן Satan=žalobce, aramejsky שִׂטְנָא Sitna, řecky διάβολος diabolos) je bytost, která se poprvé vyskytuje v Bibli, a to v knize Jób. Satan, nebo bytost podobného charakteru jako Satan, se objevuje u mnoha jiných vyznání, a to jako anděl, démon nebo nižší bůh.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Satan

anonym

Bůh je celek a ne polovina,takže osobně jsem pro variantu všechno dohromady,teda ne,že bych znásilňovala děduláky v paku…

anonym

„v parku“