rybíz

Co je to parole?

Richard Muller – Válka u starýho Růžičky.
Doplňuji:
Hanulko, díky, ale to jsem našel také. Spíše bych to chtěl vysvětlit, nejlépe podle textu písně.

Nejlepší odpověď
annas

Parole:

  1. slova, řeč, mluva
  2. podmínečné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody s dohledem
  3. vyšetřování na svobodě

Já bych to chápala takto: význam slova parole jako 1.

Moje teta, tvoje teta, parole
dvaatřicet karet křičí na stole…

Slovo parole vložil Müller kvůli rýmu, takže takto:

Moje teta, moje teta, (tato) slova křičí dvatřicet karet na stole…

Význam slova podle ABZ, jinak vlastní porozumění.

Další odpovědi
hanulka11

http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&rls­=com.microsof­t:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7ADRA_cs&defl=cs&q=de­fine:Parole&sa=X&e­i=DTDMTM7WH8-VswbmzN2nAQ&v­ed=0CBYQkAE

Jiří Mareš

Právě jsem našel dizertační práci Michala Horáčka, kde je i slovník pojmů.

parole sázka, při které se případná → trefa stává základem sázky nové. Například v
ruletě: za 100 korun červená – trefa – a hned poté červená za 200 korun. Pokud
padne červená i podruhé, bere hráč čtyřnásobek původní sázky.