MasterGames

Co je to parlamentní demokracie?

Odpovědi
Kepler

Dobrá otázka, ačkoliv by se mohlo zdát, že odpověď je jednoduchá. Není. Viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Parlamentn%C3%AD_sys­t%C3%A9m#Parla­mentn%C3%AD_de­mokracie

dubraro

Demokracie = vláda lidu (demos = lid, kratos = vláda).
Parlamentní neboli zastupitelská je taková, kdy se na rozhodování o společných věcech neúčastní všichni lidé, ale jejich zástupci, obvykle vybraní ve volbách.

DoTazatel

Největší blbost a nejchaotičtější forma vlády.

Edison

DoTazatel tohle trefil. Já o tom říkám, že to je systém, kde nikdo nemá většinu, přitom všichni do všeho kecaj a při tom nikdo nenese odpovědnost.

Edison

Keplere, odpověď vůbec není složitá. Je jednoduchoučá: Co je to padlament: Volený zastupitelský orgán. Jde o delegovanou demogracii. Nic víc, nic míň. Jakou úlohu pak má takový orgán ve státě je zcela jiná věc.