Co je to obrat firmy?

Kde ve výsledovce najdu obrat firmy (součet, rozdíl čeho)? děkuji

Nejlepší odpověď
standa

quentos se netrefil 🙂

„Obratem“ se v terminologii výsledovkových ukazatelů rozumí veškeré příjmy (tržby) za prodej zboží, služeb nebo vlastních výrobků.
Plátci DPH si od tržeb musí odečíst DPH.

Náklady nebo-li výdaje se do tohoto ukazatele nezapočítávají.

Doplňuji:
To afro.minerva:

fakt se ´náklady´ do tohoto ukazatele „obrat“ nezapočítávají, veřte mi 🙂

Další odpovědi
quentos

pokud já vím, měl být to být rozdíl celkových příjmů a celkových výdajů (příjmy minus výdaje) za určité období, obvykle rok (roční obrat) nebo měsíc (měsíční obrat), čtvrtletí (čtvrtletní/kvar­tální obrat).

afro.minerva

Obrat firmy je součet nákladů a výnosů firmy. To znamená, že když je firma třeba i ve ztrátě, tak může mít velice vysoký obrat. Obratem se vlastně myslí součet veškerých finančních obnosů, které se v danné firmě „obrátily“ za určité časové období, většinou je to účetní období.

Pro Quentose: tento rozdíl je buď ziskem nebo trátou – hospodářským výsledkem.

jarm

Obratem v účetnictví je hodnota vytvořená součtem hodnot položek účetních dokladů zapsaných na jeden syntetický či analytický účet v určitém období. Z toho vyplývá, že měsíční obrat strany Má dáti určitého konkrétního účtu vzniká uskutečněnými účetními zápisy na tuto stranu v určitém měsíci. Podobně to platí pro stranu Dal i pro jakékoliv jiné období, ale maximálně za účetní období.