MasterGames

Co je to mocnina?

Např. v této větě:Umocnit číslo na druhou znamená vypočítat jeho druhou mocninu.
Nechci prosím tuto definici:mocnina je výsledek matematické operace „Umocňování“.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Opakované násobení čísla sebou samým, počet opakování odpovídá tomu, kolik je uvedeno v exponentu mocniny.
Druhá mocnina dvou (2²) = 2×2
Třetí mocnina dvou (2³) = 2×2×2
atd.. atd.

Víš co je to ŠKOLA? ;) :D :D

Další odpovědi
Dochy

Hledej… Učebnice, wiki,… dozvíš se víc…
umocnit na druhou znamená dvě tato čísla vynásobit
tři na druhou = tři krát tři
tři na třetí = tři krát tři krát tři

mosoj

Máš zajisté na mysli mocniny s přirozeným exponentem ( pozor nikoliv s přirozením).
Pak viz.
Je-li n přirozené číslo větší než 1, pak součin n činitelů, z nichž každý je roven číslu a, nazývá se n-tá mocnina čísla a.
Číslo a se nazývá základ (mocněnec), číslo n se nazývá exponent (mocnitel). Vedle toho klademe a1 = a. Píšeme a na n = a.a….a.. (n činitelů).

Definice převzatá z Přehledu elementární matematiky 1964. Autoři Hruša ,Kreamer,
Sedláček , Vyšín, Zelinka.

Mc Merkurion

… na druhou ??? čtverec … na třetí ??? krychle …

aliendrone

Světoznámý erotoakademik Kepler umí umocňovat i nematematicky!

(HOP)² ; (HOP)³; … (HOP)ˣ [kde „x“ je OBROVSKÉ číslo!)

;) :D :D :D :D :D :D :D :D ;)

Máš mě rád Keplere? ;) :D Dostanu od tebe něco pod stromeček? ;) :D :D