Complex

Co je to metarealita?

Nejlepší odpověď
annas

Mezi metarealitu se řadí virtuální svět.

Něco přes skutečnost, za skutečností, kterou vidíme. či vníéme. Něco zdánlivého, dovedeme si vybavitt prostřednictvím abstraktního myšlení. Je to realita, přes naše znalosti, vědomosti – něčím či někým vytvořená, simulovaná atd.

Třeba metafora, metonymie – přenesení významu na základě podobností či vnitřní souvislosti.

"Předpona meta- = meta- předp. Z ř. metá ‘za, po, mezi, s, přes aj.’, jež asi souvisí s něm. mit ‘s’.

J. Rejzek Etymolgocký slovník

Další odpovědi
aliendrone

Metarealita je nějakým způsobem „rozšířená“ (popřípadě vyšší) verze reality. Nejlépe to pochopíš bez zdlouhavého okecávání z ukázky filmu Anon – zkoukni cca dvě minuty a bude ti to jasné. https://youtu­.be/TmspmPQDVqg?t=116

Edisone – ne pokaždé je „UTFG“ dobrá rada, jen se schválně koukni na tebou vybrané odkazy (alespoň prvních 20) – konktrétně Z KTERÝCH se dozvím definici metareality? Metarealita je dnes „fujky“ slovo, není zájem někomu vysvětlovat do jakého průseru se řítíme, takže strejda Google se o tom raději moc nešíří (leda tak na 666 či vyšším prozkoumaném linku, MOŽNÁ – pokud máš čas a vůli se k tomu dohrabat)! ;) :D :D

BTW – i TOHLE výše zmíněné JE formou metareality – vidíme svět očima Googlu či jiných systémů, co nám ukáží a co my následně bereme za platnou minci – jakoliv SKUTEČNÁ realita je někde jinde a je velmi těžké se k ní dohrabat.

Nejvtipnější (ale zároveň nejtragičtější) na tom je skutečnost, že si tento fakt NAPROSTÁ většina lidí ani nepřipustí, popřípadě max. ve formě „ostatní se možná nechají oklamat, ale já URČITĚ ne, mám přeci rozum“. Ti jsou zpravidla nejzarytějšími „strkači hlav do písku“ či chceš-li jedinci typu „sežeru všechno i s navijákem“! :D :D :D

Edison

UTFG:

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?num=100&l­r=lang_cs&new­window=1&biw=14­34&bih=761&si­te=webhp&tbs=lr%3A­lang_1cs&q=me­tarealita&=&=&oq=&g­s_l=

zjentek

Vepište odpověď…https://­www.urbandicti­onary.com/defi­ne.php?term=me­ta

Edison

Aliendrone, to je přesně ono. Jde o to věci aktivně zkoumat a ne jen tupě přijímat. Proto je lepší dostat více zdrojů, než jeden, u kterého pak nelze ani ověřit míru reálnosti. Jenže to chce kapku namáhavého myšlení a taky nemít IQ tyqe…

aliendrone

S tím samozřejmě musím souhlasit. Staral jsem se o to, aby bylo zítra hezky (to je vždy, když svině ryjí), tedy narážel na tvoji „odpověď – neodpověď“. :)

Edison

Já vim, ono vlastně nebylo víc na co narážet… Jen mě opět udivuje, že i tak zkušený tazatel není schopen napsat jedno slovo do vyhledávače, ale tady se rozepíše na román…