ToshiV

Co je to králičí telegraf?

Co to znamená králičí telegraf, a jak toto pojmenování vzniklo?

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy jsem neslyšela. Ale význam záleží na kontextu. Kdo vymyslel, se nedovíme.

Ale určitě jde o přenesený význam. Telegrafem se rychle šířily zprávy pozitivní i negativní, takže pojmenování má určitě souvislost s králičím chováním.

Např. před nebezpečím se králíci varují výstražným dupáním zadních běhů.

Nebo když se někde objeví králičí myxomatóza, šíří se velmi rychle mezi ostatní králíky stejně jako různé zaručené zprávy. mezi lidi.

Mohlo to být i jinak.

Další odpovědi
Klaproth

Jedná se o vesnické tamtamy. Slouží k rychlému šíření zejména neověřených poplašných zpráv.