Rokio

Co je to jízdní řád?

Jedná se o medaili, či vyznamenání, které je udíleno skvělým řidičům za záchranu života při dopravní nehodě, ve které nejsou viníky nebo za dlouhodobě úspěšné řízení dopravního prostředku hromadné dopravy s přesčasy, službami navíc a výborným servisem?

Nebo se jízdní řád udílí za jiné zásluhy?

poznámka: Otázka je míněna jako vtip. Není myšlena vážně.

Odpovědi
Kepler

Řády jsou většinou jen pro neřády. Jízdní řád je taková brožurka pro řidiče, aby věděli jak nejezdit na čas. A občané si říkají: to je ale neřád. A řádně se vytočí, protože mu ujel návazný spoj.