Avatar uživatele
Registrovaný

Co je to jacuzzi?

V popisu pokoje na hotelu je koupelna s jacuzzi vanou. Jedná se o běžnou hydromasážní vanu nebo jacuzzi znamená navíc něco speciálního?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Jacuzzi - americký výrobce, který od roku 1974 ve Valvasone v severní Itálii, vyrábí evropskou část své produkce. Je výrobcem první hydromasážní vany na světě vůbec. Jedná se o klasickou dnešní podobu hydromasážního systému integrovaného do vany. Tvůrcem je pan Roy Jacuzzi ze 3. generace italských přistěhovalců do USA. Ten navázal na původní čerpadlo s tryskou využívající fyzikální princip Venturi. Toto zařízení z roku 1956 se vkládalo do vany s vodou a masáž se prováděla orientací na jednotlivé tělesné partie. Toto zařízení vzniklo prvotně k léčbě jednoho z dětí v rodině Jacuzzi, trpícího svalovým onemocněním. Od té doby Jacuzzi vlastní přes 250 celosvětově uznávaných patentů a technických řešení.

Firma JACUZZI sestrojila první hydromasážní zařízení na světě (1956) i první moderní hydromasážní vanu (1968).V současnosti je to největší výrobce hydromasážních zařízení na světě, má výrobní závody v Severní a Jižní Americe, Indonesii a Evropě.
JACUZZI je špička v oblasti hydromasážních zařízeních, je kopírován a napodobován ostatními.
Firma jako první zkonstruovala hydromasážní vanu, z níž se postupně vyvinuly minibazény a v současnosti je na americkém kontinentu synonymem jakéhokoliv hydromasážního zařízení bez ohledu na značku (například hotely uvádějí hydromasážní zařízení v souvislosti s úrovní služeb a počtem obdržených hvězdiček). I v oblasti minibazénů patří firma JACUZZI ke špičkovým výrobcům v celosvětovém měřítku. Je zajištěna prodejní síť, podpora, kompletní motáž, záruční a pozáruční servis po celém území České i Slovenské republiky.

Hydromasáž – v principu RELAXACE znamená vědecky ověřenou terapii, využívající sloučení proudu vody se vzduchem. Právě díky principu Venturi je výsledkem silný proud vody využívající vzduch jako jemná zrnka písku, která jsou skutečným nositelem masáže. Tím dochází k prokrvení pokožky a tím k snadnějšímu návratu žilní krve směrem k srdi. Zrychlení má za výsledek rychlejší odbourávání škodlivých látek z těla přes k tomu služící orgány jako játra, ledviny, …

Zdroj: http://www.koupelny-brno.cz/Ja cuzzi/d43

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Je to vlastně vířivá vana.


Avatar uživatele
Pokročilý

firma zabývající se vířivými vanami a bazény
příjmení zakladatelů této firmy
synonymum pro vířivé vany (bazény)


Avatar uživatele
Pokročilý

většinou venkovní masážní vana čtvercového tvaru,poměrně drahá záležitost


Avatar uživatele
Pokročilý

to je přímo prodejce van, takže je to jen značka...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

  • Vložena před 592 dny
 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 550
Zlatý annas 477
Zlatý led 292
Zlatý Kepler 289
Zlatý hanulka11 223
Zlatý marci1 220
Zlatý quentos 189
Zlatý gecco 182
Zlatý Lamalam 170
Zlatý mosoj 145

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.