Avatar uživatele
anonym

Co je to jacuzzi?

V popisu pokoje na hotelu je koupelna s jacuzzi vanou. Jedná se o běžnou hydromasážní vanu nebo jacuzzi znamená navíc něco speciálního?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Mandarinka před 5344 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mandarinka

Jacuzzi – americký výrobce, který od roku 1974 ve Valvasone v severní Itálii, vyrábí evropskou část své produkce. Je výrobcem první hydromasážní vany na světě vůbec. Jedná se o klasickou dnešní podobu hydromasážního systému integrovaného do vany. Tvůrcem je pan Roy Jacuzzi ze 3. generace italských přistěhovalců do USA. Ten navázal na původní čerpadlo s tryskou využívající fyzikální princip Venturi. Toto zařízení z roku 1956 se vkládalo do vany s vodou a masáž se prováděla orientací na jednotlivé tělesné partie. Toto zařízení vzniklo prvotně k léčbě jednoho z dětí v rodině Jacuzzi, trpícího svalovým onemocněním. Od té doby Jacuzzi vlastní přes 250 celosvětově uznávaných patentů a technických řešení.

Firma JACUZZI sestrojila první hydromasážní zařízení na světě (1956) i první moderní hydromasážní vanu (1968).V součas­nosti je to největší výrobce hydromasážních zařízení na světě, má výrobní závody v Severní a Jižní Americe, Indonesii a Evropě.
JACUZZI je špička v oblasti hydromasážních zařízeních, je kopírován a napodobován ostatními.
Firma jako první zkonstruovala hydromasážní vanu, z níž se postupně vyvinuly minibazény a v současnosti je na americkém kontinentu synonymem jakéhokoliv hydromasážního zařízení bez ohledu na značku (například hotely uvádějí hydromasážní zařízení v souvislosti s úrovní služeb a počtem obdržených hvězdiček). I v oblasti minibazénů patří firma JACUZZI ke špičkovým výrobcům v celosvětovém měřítku. Je zajištěna prodejní síť, podpora, kompletní motáž, záruční a pozáruční servis po celém území České i Slovenské republiky.

Hydromasáž – v principu RELAXACE znamená vědecky ověřenou terapii, využívající sloučení proudu vody se vzduchem. Právě díky principu Venturi je výsledkem silný proud vody využívající vzduch jako jemná zrnka písku, která jsou skutečným nositelem masáže. Tím dochází k prokrvení pokožky a tím k snadnějšímu návratu žilní krve směrem k srdi. Zrychlení má za výsledek rychlejší odbourávání škodlivých látek z těla přes k tomu služící orgány jako játra, ledviny, …

Zdroj: http://www.koupelny-brno.cz/Jacuzzi/d43

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
petka

Je to vlastně vířivá vana.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Krugerka

firma zabývající se vířivými vanami a bazény
příjmení zakladatelů této firmy
synonymum pro vířivé vany (bazény)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

většinou venkovní masážní vana čtvercového tvaru,poměrně drahá záležitost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

to je přímo prodejce van, takže je to jen značka…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1925 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek