jirka F

Co je to hořká komedie ?

chci se zeptat protože kolikrát vidím v TV programu u nějakých filmů napsané hořká komedie co to znamená hořká.

Odpovědi
anonym

Podívej se třeba na film Válka Roseových.Je to o rozvádějích se manželích jak si dělají naschvály.Na jednu stranu jsou tam úsměvné chvilky co si všechno za naschvály vymyslí, ale na druhou stranu je to k pláči co si všechno bývalí milující manželé na sebe dokáží vymyslit, aby si co nejvíce ublížili.

marci1

Hořká komedie je komediální i smutná. Tzn, že se tam odehrávají veselé scénky i velmi smutné, tzv. hořké. Je to vtipné, ale aktéři tam zažívají i velmi smutné problémy : rozchody, rozvody, zrady, vážná onemocnění, smrt ap., stejně jako je tomu i v životě. 🙂