Rokio

Co je to homogenizace?

Nemá to něco společného s homosexualitou? Sousloví se skládá ze slov „homo“ a „geny“. Neznamená to třeba vpravování homosexuálních ge­nů?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nemá. Šlo by to přeložit jako sjednocení,

Další odpovědi
aliendrone

Čeština je STRAŠNÁ! Třeba slovo „sjednocení“ které použil Drap to MŮŽE, ale i NEMUSÍ vystihovat. (typicky „sjednocení množin“ bych s homogenizací nesrovnával) Takže bych použil spíš „ujednocování, ujednocení“ – ale má Czestin bít oprááfdu very na Scheiße!! Tak to ber s rezervou, pls. :)

marci1

Ne. Homogenizace má zcela jiný význam. Nejznámější je homogenizace mléka.
Odkaz: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Homogeniza­ce

Kepler

Homogenní znamená stejnorodý, v každé části objemu je stejné složení. Rozmixuju banán s mlékem a mám homogenní koktejl.

Edison

Aliene, nepleteš si u těch množin jsednocení se sloučením? 😁 Homogenita se překládá jako stejnorodost. Významově v celém svém objemu má látka zcela stejné chemické i fyzikální vlastnosti.

aliendrone

NN! https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sjednocen%C3%AD

Právě proto píši, že slovo „sjednocení MŮŽE, ale i NEMUSÍ vystihovat“. :)

Edison

Njn… Znamená to něco jiného matematicky a něco jiného fyzikálně/chemicky… A to si vem, že právě to zase lze vyjadřovat matematicky… To je bordel… 😁