Avatar uživatele
anonym

Co je to henna tetování?

Zajímalo by mne také, zda je zdraví škodlivé.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4862 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Mandarinka

Je to malování hennou na tělo, bezbolestné tetování, podle fototypu vydrží 2-3 týdny. Více odkaz.

Co se týče škodlivosti, tak henna obsahuje těžké kovy jako je nikl, olovo, kobalt, chróm takže může vyvolat alergickou na tyto látky.

Zdroj: http://www.extrakrasa.cz/kosme tika/luxusni-doplnek-%E2%80%93 -tetovani-hennou/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

tetování na dobu určitou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fridolinek

Henna je přírodní tetování. Říká se, že vydrží 2 až 3 týdny, ale co vím, tak je to většinou max. týden, dva. Záleží na fototypu. Jinak je to bezbolestné a protože je to přírodní "nemělo" by to pokožce vadit. Nicméně souhlasím s první odpovědí, že to může vyvolat alergickou reakci ikdyž je to přírodní barvivo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jivinho

Je to taková "barva" na kůži

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bibinka1111

Je to jakási barva, která se nanáší na tělo a měla by vypadat jako opravdové tetování, po krátkém čase se však smyje ..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucka1985

jj výhoda je, že to nebolí a hlavně máš jistotu, že když se ti nebude líbit, tak že ti nezůstane věčně jako normální tetování:-((

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krugerka

Henna
V Evropě je henna známá především ženám, coby přírodní barva na vlasy. Na středním východě se však henna už po staletí používá nejen k posílení vlasů, ale zároveň jako prostředek ke zkrášlení celého těla.
Henna se nanese na tělo a po několika hodinách se zaschlá vrstva oloupe a zpočátku světle červený vzor během pár hodin ztmavne a získá na výraznosti. Tento vzor vydrží na kůži přibližně 1-2 týdny.
V současnosti se v západním světě těší henna rostoucí popularitě a stále častěji se používá jako dočasná ozdoba kůže, nebo jako "zkušební verze" nového tetování. V každém případě platí, že henna je přírodní a bezpečná.
Hennou je možno zdobit prakticky kterékoli místo na těle. Henna se navíc výborně hodí ke zdobení dlaní, chodidel a dokonce nehtů. Všeobecně se dá říct, že kolena, oblasti loktů a kloubů, dlaně a chodidla "chytnou" barvu lépe než např. předloktí, paže, nohy, trup nebo nárt.
Výsledná barva kresby hennou závisí mimo jiné i na vlastnostech pleti. Dost záleží na typu pleti - obecně platí, že čím snadněji se opálíte, tím lepší bude výsledek zdobení kůže hennou. U lidí se snědší pletí bývá výsledná barva hnědočervená, zatímco u lidí s velmi světlou pletí a plavými vlasy je výsledná barva žlutooranžová.
Henna působí jako UV filtr - někdy se stává, že po vyblednutí kresby zůstane na pleti její "negativ" a ten bude vidět tak dlouho, dokud opálení nevybledne.
Liší se Henna na vlasy a HENNA na tělo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Shiny

henna tetování je kreslení henou.není to nadlouho vydrží to tak 3 týdny a hlavně to nebolí.
Může vyvolat alergickou reakci jinak si myslím že asi nic.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl