Co je to henna tetování?

Zajímalo by mne také, zda je zdraví škodlivé.

Odpovědi
Mandarinka

Je to malování hennou na tělo, bezbolestné tetování, podle fototypu vydrží 2–3 týdny. Více odkaz.

Co se týče škodlivosti, tak henna obsahuje těžké kovy jako je nikl, olovo, kobalt, chróm takže může vyvolat alergickou na tyto látky.

Zdroj: http://www.ex­trakrasa.cz/kos­metika/luxusni-doplnek-%E2%80%93-tetovani-hennou/

alenka901

tetování na dobu určitou

Fridolinek

Henna je přírodní tetování. Říká se, že vydrží 2 až 3 týdny, ale co vím, tak je to většinou max. týden, dva. Záleží na fototypu. Jinak je to bezbolestné a protože je to přírodní „nemělo“ by to pokožce vadit. Nicméně souhlasím s první odpovědí, že to může vyvolat alergickou reakci ikdyž je to přírodní barvivo.

Jivinho

Je to taková „barva“ na kůži

Bibinka1111

Je to jakási barva, která se nanáší na tělo a měla by vypadat jako opravdové tetování, po krátkém čase se však smyje ..

Lucka1985

jj výhoda je, že to nebolí a hlavně máš jistotu, že když se ti nebude líbit, tak že ti nezůstane věčně jako normální tetování:-((

Krugerka

Henna
V Evropě je henna známá především ženám, coby přírodní barva na vlasy. Na středním východě se však henna už po staletí používá nejen k posílení vlasů, ale zároveň jako prostředek ke zkrášlení celého těla.
Henna se nanese na tělo a po několika hodinách se zaschlá vrstva oloupe a zpočátku světle červený vzor během pár hodin ztmavne a získá na výraznosti. Tento vzor vydrží na kůži přibližně 1–2 týdny.
V současnosti se v západním světě těší henna rostoucí popularitě a stále častěji se používá jako dočasná ozdoba kůže, nebo jako „zkušební verze“ nového tetování. V každém případě platí, že henna je přírodní a bezpečná.
Hennou je možno zdobit prakticky kterékoli místo na těle. Henna se navíc výborně hodí ke zdobení dlaní, chodidel a dokonce nehtů. Všeobecně se dá říct, že kolena, oblasti loktů a kloubů, dlaně a chodidla „chytnou“ barvu lépe než např. předloktí, paže, nohy, trup nebo nárt.
Výsledná barva kresby hennou závisí mimo jiné i na vlastnostech pleti. Dost záleží na typu pleti – obecně platí, že čím snadněji se opálíte, tím lepší bude výsledek zdobení kůže hennou. U lidí se snědší pletí bývá výsledná barva hnědočervená, zatímco u lidí s velmi světlou pletí a plavými vlasy je výsledná barva žlutooranžová.
Henna působí jako UV filtr – někdy se stává, že po vyblednutí kresby zůstane na pleti její „negativ“ a ten bude vidět tak dlouho, dokud opálení nevybledne.
Liší se Henna na vlasy a HENNA na tělo.

Shiny

henna tetování je kreslení henou.není to nadlouho vydrží to tak 3 týdny a hlavně to nebolí.
Může vyvolat alergickou reakci jinak si myslím že asi nic.