Co je to expresivní dysfazie?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak dysfazie je porucha řeči, když člověk nerozumí a není ani schopen pochopit význam některých slov.
No a expresivní dysfazie tedy bude znamenat výrazná,silná porucha řeči.

Další odpovědi
rosa

  1. expresivní dysfázie = specifická vývojová porucha, která se projevuje omezenou slovní zásobou, užíváním malého počtu běžných slov, nesnázemi při hledání slov či záměnou slov, stručným vajadřováním, chybami ve větné skladbě, vynecháváním koncovek či předpon, nesprávným zžíváním předložek, zájmen aj. za rozhodující příznak zpoždění je považováno, jestliže dítě ve věku dvou let nezná jednotlivá slova a ve věku tří let neumí vytvořit věty o dvou slovech