Ondřej Vaněk

Co je to elektrický proud?

Nejlepší odpověď
quentos

Domácí úkoly neřešíme.
Máte učebnici, máte Google (ten jsme my neměli), tak co ještě chcete? Abychom to za vás vypracovali?

Další odpovědi
Drap

Elektrický proud je uspořádaný pohyb nosičů elektrického náboje. Stejnojmenná fyzikální veličina, obvykle označovaná I, vyjadřuje množství elektrického náboje prošlého za jednotku času daným průřezem.

Proud v elektrických rozvodech může být stejnosměrný, střídavý, harmonický nebo obecný. Dohodnutý směr toku proudu je od kladného pólu zdroje přes spotřebič k zápornému pólu zdroje. Tento dohodnutý směr je opačný ke skutečnému směru toku elektronů ve vodiči. Směr toku střídavého proudu se v čase cyklicky mění. V některých elektrických rozvodech má proud harmonický průběh, tj. časový průběh má tvar sinusoidy.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­lektrick%C3%BD_proud