NikySlime

Co je to čistý vzduch?

Jak definovat slovní spojení „čistý vzduch“ v této větě:

František se netrpělivě vykloní z okna, nevrací-li se už Colin Cayeux se zprávou, že je čistý vzduch a že tažení může zahájit.

Odpovědi
led

Čistý vzduch to je to, čo ľudia z mesta nepoznajú. Ale teraz mali krátkodobo spoznať, keď priemysel vo svete obmedzil výrobu a doprava prešla na úsporný režim. Odrazu aj v meste v noci boli vidno hviezdy. ale už sa to vracia do normálnych smogových realít.
Čistý vzduch – významovo:
v prípade Františka milovníka znamená, že rodičia (alebo manžel) jeho milej už spia a môže sa s ňou stretnúť.
V prípade zlodeja Františka, strážnici pozerajú hokej miesto stráženia, tak môže ísť ukradnúť pero zo stola svojho vedúceho.
PS. Pozor na kamery, aby ťa nevidel celý svet ako si berieš pero.

Drap

V tomto kontextu to znamená, že neni nikdo na blízku, že nikdo nesleduje a nehlídá. Mohlo by s jednat i o tažení, které je v rozporu se zákonem.