MasterGames

Co je to celní hranice?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Je to předěl mezi lokalitami/regiony, pro které platí celní povinnost. Nemusí nutně souhlasit se státní hranicí. :)

Další odpovědi
Edison

Celní hranicí jsou třeba celní úřady. V Praze je jeden v Malešicích. Další je třeba na letišti V. Havla. Mimochodem… i Česko má hranici EU a Schengenu. Taky na letišti V. Havla v Pze.

aliendrone

Edison>>> Celní hranice JE na letišti toho prasete v Praze, ale v Malešicích NENÍ, tam je jen celnice/celní úřad. ;) :)

Edison

Mno… a tam se proclívá. Tudíž tam je i celní hranice. Zboží s mimo celní unie prochází tam, i když jen papírově. Dokud tam není vypapírováno, nesmí být dál uvolněno. Další celní hranicí je ta vydřidušská počta 120.

aliendrone

NN, to, že se tam proclívá neznamená, že je tam celní HRANICE. Jediné celní hranice v ČR jsou na letištích, konkrétně na pomezí bezcelního prostoru. ;) :)