autacek

Co je pro vás smyslem života?

Otázka se opakuje, ale doba mění. V době pandemie a zákazů jste rádi i za to, že můžete vyjít na ulici a třeba se volně nadechnout, přehodnocujete vaše dosavadní hodnoty, vážíte si i možnosti chodit do školy, nakoupit si základní životní potřeby, atd.

Platí krédo, žil umřel, nežil, umřel taky? Čekáte, že to tu nějak přežijete, nebo že tu po vás naopak něco zůstane? Co vám dělá každodenní radost a bez čeho by pro vás nemělo smysl být?

Odpovědi
zjentek

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=co%20je%20smys­lem%20%C5%BEi­vota
Už to začíná být celkem otravné i tady, přestože duplikáty nevadí a opakování je matka moudrosti.

Tak jistě, krédo neúprosně platí. A to je fajn. Když se podíváš nad veškeré to lidské snažení (což UMÍ KAŽDÝ, ale NECHCE se tam dívat, bo tam nejsou prachy) a podíváš se nad vše, čeho je tento tvořík svými dovednostmi vůbec schopen a jenž tímtéž systematicky zdárně likviduje jak flóru a faunu, tak nerostné bohatství na této planetě, které zde postupně přibývalo miliardy let před ním, pak seznáš, že „těm nahoře“ je zcela šumák, jestli si z vlastního hemžení zde měl nějaký vlastní dobrý pocity, či jakkoli jiné emoce, nesoucí ti slast. Tisíce let stará náboženství a nejen jejich filozofie zde však po celou tu dobu naopak napovídají, že je NUTNÉ se oprostit od všeho, pokud tedy má být „smyslem života“ poznat skutečné zdraví, štěstí, lásku, naplnění… zkrátka dosáhnost nejvyššího a tím je nepochybně nebýt k ničemu připoutaný. Přesto 99,99% populace tohoto „tvora“ (nezávisle na jeho množení) ani dnes nezvládá toto pochopit. To, co v podobném nepochopení činí, jim sice nemůže přinést žádné hodnoty (a nikomu po nich), ovšem mají téměř sto let k tomu, aby přešlapovali v kruhu a přehodnocovali ty SVÉ DOSAVADNÍ! (;

Justin1

Podle mě smyslem života je dělat něco, co nás naplňuje a co je užitečné. Není smyslem života obětovat budoucnost, abychom si užili dnešek, a potom spadnout do díry, která zbyla po obětované budoucnosti.

annas

V archivu je spojení „smysl života“ 2400× v různém kontextu.

To, že se změnila situace, myslím si, že smysl života nezáleží na určitých omezeních. Došlo třeba ke zdržení, posunutí těch cílů, které mnozí považují za smysl života.

Proto je třeba změnit způsob svého myšlení., úhel pohledu, snažit se pochopit sám sebe.i dění kolem.

I cesta ke hvězdám vede přes překážky. Realitu není možné odmítnout.

Myslím si, že stále přemýšlet o smyslu života, je někdy nesmyslné, jde o ztrátu času. Protože je nutné se přizpůsobit vnějším okolnostem.

Ale smysl života se přece netýká člověka jako něčeho hmotného, ale může uvažovat o duchovním smyslu života.

Líbí se mně tato slova:

„Každý dokáže nést břemeno, jakkoliv těžké, dokud se nesetmí. Každý dokáže dělat svoji práci, jakkoliv těžkou, jeden den. Každý může žít sladce, trpělivě, zamilovaně, skromně – dokud nezapadne slunce. A v tom spočívá skutečný smysl života.“ Stevenson Robert Louis

https://azcita­ty.cz/smysl-zivota/
--

Rokio

Našetřit peníze na byt pro mamku, radit youtuberům, stát se korunovým milionářem, dožít se dalšího století a stát se slavným.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.