Lucyfer

Co je pravdy na tom, že vlasy, chlupy a nehty jsou odpadní produkt těla?

Nejlepší odpověď
quentos

Nevypadá to. Prý jsou to modifikované typy kůže.

Zdroj: https://www.hop­kinsallchildren­s.org/Patients-Families/Health-Library/HealthDoc­New/Skin,-Hair,-and-Nails-(1)

Další odpovědi
Kepler

Ani náhodou, jsou to jen další produkty největšího orgánu každého ze savců (kůže). Vlasy a srst nás chrání před chladem, dodávají ke kráse a maskují. Nehty, resp.drápy slouží k lovu, pohybu a udržované nehty lidí také ke kráse.

da ny

Nic.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vylu%C4%8Dov%C­3%A1n%C3%AD
Možná jste to jen nevhodně nazval

Justin1

Vlasy, chlupy, vousy a nehty jsou deriváty kůže, je to mrtvá hmota. Není to odpad, je to součást těla, dokud to neodpadne nebo to od těla neoddělíme.

Někdy si říkám, že by tělo mělo víc pracovat na řešení svých problémů a míň na výrobě vousů, které průběžně holím, protože je považuji za zbytečné a obtěžující.

Dochy

Ne. Až ostříhané, vypadané, odrolené… jsou odpadním produktem (ok, nehty jsou pro některé potravinou, ale tím se snad nebudeme zabývat). Na těle mají svou funkci.

quentos

Justin1: Jak to může být mrtvá hmota, když tahání za ně bolí?

Dochy

nebolí vlas, za který taháš, ale něco v kůži co je tím vlasem vytahováno…