Co je potřeba k tomu, aby mi rozvedená dcera svěřila 7 letou vnučku do péče ?

Žiji ve Francii a chci, aby vnučka zde chodila do školy.
Dcera žije v Čechách, je rovedená a vnučka je jí svěřena do péče. Pro francouzské úřady potřebuji doklad, že mi byla vnučka svěřena do péče.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Chtít můžete, ale bez souhlasu rodičů, dítěte, příp. soudu nic nezmůžete.

Něco jiného by bylo,kdyby se o dceru nestarala a vy byste mohla požádat o svěření z důvodu zanedbávání péče. Ale i tak by nejspíš měl mít právo na své vlastní dítě nejdříve otec (pokud by chtěl a nebyl stejný „případ“ jako matka) a pak až vy.

Ať se k vám přistěhuje dcera i vnučka.

Další odpovědi
anonym

Tipnul bych,že především souhlas matky.a asi by nebylo špatné,kdyby souhlasila,chtěla to i vnučka.

anonym

Mimo jiné potřebujete souhlas otce dítěte,ale jak znám chlapy,ti ho nedají!

GangstaHelper

Vnučka je jí svěřena do péče? A není ta vnučka především JEJÍ DCERA?

Čarodějnice

Matka a dcera potřebují mít k sobě blízko.Potřebují o sobě vědět víc než přes mobil a otec by mněl právo také dotoho mluvit.