WeeBear

Co je podle vás základ pevného vztahu?

Známá vždy říkala, že základem fungujícího vztahu musí být partner/ka pro druhého nejlepším přítelem/kyní a milencem/kou zároveň. Myslíte, že je to pravda? A mohlo by to fungovat, i kdyby tam byla jen jedna z těchto dvou věcí?

A kdybyste si mohli vybrat 3 vlastnosti, které byste mohli „nacpat“ do vašeho ideálního partnera, jaké vlastnosti byste na tyto 3 příčky obsadili?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Rád bych poradil,ale opravdu nevím co napsat.Po čtyřicetiletém manželství jsem na to nepřišel,asi umění žít v páru-tolerance,poro­zumění,umět naslouchat partnerovi,mluvit ovšem,dělit se o starosti a i radosti,řešit problémy a v klidu,atd.

Další odpovědi
anonym

Základem pevného vztahu je především důvěra,nic víc,
láska je až potom, Jugar

Renatka196

Důvěra, vzájemná pomoc, tolerance, ochota, respekt a mnoho dalšího ;)

anonym

Plně souhlasím s -dědapetr- , lépe bych to nenapsal, přestože jsem též 40 let ženatý.

arygnoc

dôvera
zodpovednosť
tolerancia

každý vzťah sa vyvíja (inak), niekto ho má „z rozumu“, niekto „z lásky“.

ideálna partnerka (v mojom prípade, u niektorých žien to môže partner) by skutočne mala byť milenka, priateľka, manželka a matka v jednej osobe – ale takých žien je málo.

takže život, čo sa týka vzťahov, je najväčšie pokusné laboratórium na svete – u niekoho to funguje iba cez sex, a to celé desaťročia, u niekoho prevládajú duševné kvality, u niekoho zodpovednosť či finančné istoty.
univerzálne pravidlo neexistuje.

;-Q

Roxana

kompatibilita těch dvou, empatie, důvěra, vzájemná láska

Drap

Hlavně tolerance. A musí být obě tyto dvě věci současně a ještě několik dalších.

WenceslasRe

Sex
Doplňuji:
Bohužel. Bez sexu muž nevydrží.(Nebo i žena)

da ny

  1. tolerance¨
  2. komunikace
  3. smysl pro humor

Doplňuji:
… dále důvěra a zodpovědnost ;)