Lgee

Co je mikronárod?

Údajně je to Malý nezávislý stát, ale jak to může být národ? Národ jsou přece lidé kultura a tradice, a takový „stát“ i pokud má obyvatele nikdy žádné tradice a vlastenectví přece mít nikdy nemůže.

Nejlepší odpověď
annas

"Mikronárod je spoločenstvo ľudí, ktoré sa od bežného národa líši tým, že nie je uznávané medzinárodným spoločenstvom. Mikronárody vznikajú ako iniciatívy skupín ľudí motivovaných širokou škálou dôvodov a záujmov.

Príkladmi mikronárodov sú napr. Ružový ostrov, Sealand či Nova Roma."

https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Mikron%C3%A1rod

"Mikrostát (nesprávný termín mikronárod; převzatý z anglického pojmu micronation, neoznačuje v angličtině národ v etnickém smyslu, ale spíše jistou formu státnosti) je společenství lidí, kteří prohlašují, že jsou nezávislým suverénním státem, ale jejich nárok není uznáván mezinárodním společenstvím.

Od povstalců se mikronárody liší tím, že jsou v podstatě výstřední a efemérní. Zakladatelé a jejich motivy sahají od osamělých podivínů, jejichž jedinou motivací je něčemu, byť fiktivnímu, vládnout, až po ambiciozní společenské utopie, od žertu rezonujícího v partě kamarádů až po spiknutí na hranici organizovaného zločinu"

Mikrostáty nelze zaměňovat za ministáty jako je Vatikán nebo Tuvalu, které uplatňují plnou suverenitu nad svým malým územím a jsou členy mezinárodních organizací ů% atd. _

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mikron%C3%A1rod

U nás třeba Valašské Království (či konkurenční Valašské Královstvje) – recesistický útvar s komerční ambicí.

„Valašské království založil Tomáš Harabiš v roce 1997 jako turistickou atrakci na východě Moravy. Prvním králem byl Boleslav Polívka, současný král Vladislav II. se dostal k moci díky soudu.“

https://cs.mi­cronations.wi­ki/wiki/Vala%C5%A1sk%C­3%A9_kr%C3%A1lov­stv%C3%AD

"Lašské království (Regnum Lachiensis) – Zdeňa Viluš I. alias Zdeněk Krulikovský byl 20. srpna 2005 oficiálně jmenován Lašským králem. Jeho působnost se rozkládá na území tří států.!

http://www.las­sko.eu/regnum-lachiensis

Další odpovědi
led

Mikronárod je spoločenstvo ľudí, ktoré sa od bežného národa líši tým, že nie je uznávané medzinárodným spoločenstvom. Mikronárody vznikajú ako iniciatívy skupín ľudí motivovaných širokou škálou dôvodov a záujmov.

Pozor mikronárod, nemusí byť mikroštát. Napríklad Vatikán je mikroštát, ale nie mikronárod.

Rokio

např. Užupijská republika v Litvě