Kelt

Co je lepší, pořádek, nebo chaos?

Včera jsem sledoval na ČT24 pořad, kde vystupoval matematik, který dostal ocenění za teorii chaosu a říkal, že chaos je přirozený v přírodě. Proč tedy spousta lidí bazíruje na pořádku, když chaos, růst entropie je přirozený jev? Život nelze nalinkovat do čtverečků. Jaký máte názor vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Taky se říká, že pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. Ano, pro přírodu i celý vesmír je přirozené zvyšování entropie, tedy míra pravděpodobnosti a neuspořádanosti systému. Člověk a jeho díla z toho vyčnívají jako vysoce organizovaný systém a kdyby jej uměle neudržoval, tak by se rozložil na jednodušší elementy. Z mrakodrapů by se stal zase písek a z živé hmoty hmota neživá. Prach jsi a v prach se obrátíš. To platí i pro ateisty jako jsem já.

Další odpovědi
Smackdown

Je toho hodne proti přirode,třeba když potřebujete akutne na toaletu na malou všude zavříno,a vymočíte se na veřejnosti a hned to máte za 500kč i u plotu zády k lidem.