Avatar uživatele
Kelt

Co je lepší, pořádek, nebo chaos?

Včera jsem sledoval na ČT24 pořad, kde vystupoval matematik, který dostal ocenění za teorii chaosu a říkal, že chaos je přirozený v přírodě. Proč tedy spousta lidí bazíruje na pořádku, když chaos, růst entropie je přirozený jev? Život nelze nalinkovat do čtverečků. Jaký máte názor vy? Děkuji.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? orwell, Kepler před 2447 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Taky se říká, že pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. Ano, pro přírodu i celý vesmír je přirozené zvyšování entropie, tedy míra pravděpodobnosti a neuspořádanosti systému. Člověk a jeho díla z toho vyčnívají jako vysoce organizovaný systém a kdyby jej uměle neudržoval, tak by se rozložil na jednodušší elementy. Z mrakodrapů by se stal zase písek a z živé hmoty hmota neživá. Prach jsi a v prach se obrátíš. To platí i pro ateisty jako jsem já.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Smackdown

Je toho hodne proti přirode,třeba když potřebujete akutne na toaletu na malou všude zavříno,a vymočíte se na veřejnosti a hned to máte za 500kč i u plotu zády k lidem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek