MonkeyKing

Co je láska a co je chtíč se rozmnožovat?

jak je to odlišené v mozku?

Nejlepší odpověď
annas

Láska se projevuje úctou k tomu druhému, je obětavá , jedinec nemyslí jen na sebe.

Chtíč, pohlavní žádostivost, někdy touha, směřuje k využívání druhého a k uspokojení svých potřeb.

Rozdíl je samozřejmě hledat v mozku. Co na to říkají odborníci.

"Ukázalo se, že láska a touha sice aktivují specifické oblasti mozku, ty jsou ale podle Pfause příbuzné. Konkrétně se jedná o části nazývané insula a striatum.

Ty jsou zodpovědné za proces postupu od sexuální touhy až po lásku. Insula je část mozkové kůry přehnutá hluboko uvnitř oblasti mezi temporálním a čelním lalokem, zatímco striatum se nachází v blízkosti předního mozku.

Chtíč s láskou souvisí

Láska a sexuální touha pak obě aktivují striatum, ale jeho různé oblasti. Ta, která je stimulovaná sexuální touhou, reaguje na věci, jež jsou přirozeně příjemné – jako je třeba sex a jídlo. Část aktivovaná láskou je zapojena do procesu takzvaného kondicionování, díky čemuž se pojí s odměnou nebo potěšením."

„Místo, které v mozku přísluší lásce, je totožné s tím, jež souvisí s drogovou závislostí.“ atd.

https://www.flo­wee.cz/clovek/4362-chtic-se-v-mozku-chova-jako-jidlo-laska-je-jako-odmena

Sex záleží také na hladině testosteronu. Jeho výše ovliňnuje sexuální apetit.

Chtíč není jen touha po rozmnožování, ale jde spíš o uspokojení potřeb., i když může ovlivnit i rozmožování.

"Jinak jde o tzv. biochemickou reakci, pomocí tzv.. neurotransmiterů, které přenášejí nervové vzruchy, které působí jako drogy v určitých fázích – adrenalin, fenyletylamin, oxytocin atd. – tak vzniká láska.

Chtíč souvisí nejčastěji s adrenalinem – „Někde ve vaší hlavě to udělá cvak! a vaše nadledvinky začnou vylučovat adrenalin. Výbuch touhy připomíná stresovou reakci: zčervenáte, rozbuší se vám srdce, začnete se potit a zrychleně dýchat. a vznikne zvířecká potřeba … “

Zdroj: https://g.cz/4-chemicke-faze-lasky/

Další odpovědi
autacek

Chtíč není se rozmnožovat, chtíč je souložit, resp. přivozovat si příjemné pocity. Je to tak u zvířat, stejně jako u lidí. To až lidé vymysleli, jak souložit „na prázdno“.

Edison

Chemicky. A různá chemie působí na různá centra.

Mc Merkurion

… mozek na to nemá žádný vliv, kdyby měl, to by se to š**alo bez následků !!!