Drap

Co je kuváda ?

Nejlepší odpověď
annas

Jedna zajímavost.

Termín kuváda zavedl antropolog Edward B. Tylor. Měl jistě vybroušený smysl pro humor, protože toto slovo (v angličtině couvade) pochází z francouzského couver, což znamená připravovat se či sedět na vejcích. Dlouho se myslelo, že kuváda je buď pouze jakousi exotickou záležitostí (uvádí se, že na svých cestách o kuvádě slyšel i Marco Polo), či neurotickou reakcí mužů na novou životní situaci bez fyziologického základu.

Teprve nedávno se pohled odborníků změnil. Před necelými čtyřmi roky zjistila kanadská psycholožka Anne Storeyová se svými spolupracovníky, že i u nastávajících otců v našich moderních podmínkách dochází k hormonálním změnám. Pokračování v odkazu na

Zdroj: http://www.ro­dina.cz/clanek4188­.htm

Další odpovědi
dědapetr

zvyk některých domorodých kmenů, že muž imituje těhotenství, porod a šestinedělí a kuváde je (u některých kmenů Afriky, Indie a Jižní Ameriky) mužské šestinedělí – souhrn obyčejů a magických obřadů vycházejících z představy o ohrožení rodičky a novorozeněte při porodu a šestinedělí zlými silami, kdy riziko na sebe přebírá otec dítěte http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/