annas

Co je kategorický imperativ? Kdo jej formuloval?

Německý filozof – zemřel 1804.
Jak slovům rozumíte?

Nejlepší odpověď
rynek878

Kantův kategorický imperativ je základem přirozené morálky, kterou rozebírá ve svých knihách Immanuel Kant. Jeho hodnocení morálnosti vychází z motivů jednání, ne z jejich důsledků.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorick%C3%BD_im­perativ

Další odpovědi
vagra

Kategorický imperativ formuloval německý filozof Immanuel Kant a je základem mnoha morálních systémů a filosofických argumentací. Jeho obdobu v sobě obsahují i všechna velká náboženství

V principu tento imperativ znamená chovat se tak, jak bychom si představovali chování ostatních lidí.
„Nemanipulujte druhými pouze ku svému prospěchu“

Zdroj: V.E.- upraveno