Co je introvert?

Slyšel jsem o sobě, že jsem introvert, ale nevím přesně co to znamená.

Nejlepší odpověď
Mandarinka

(psych.) člověk soustřeďující všechen zájem na svůj vnitřní život, uzavírající se do sebe (opak extrovert, extravert)

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/in­trovert

Další odpovědi
Jirka

Žije spíše sám, takový samotář, nemá potřebu stýkat se s lidmi, nevyjadřuje své pocity. Samozřejmě záleží na konkrétním člověku. Můžeš být velký introvert (hodně uzavřený), nebo méně introvertní (jen o sobě třeba příliš nechceš hovořit).

Krugerka

psych.) člověk soustřeďující všechen zájem na svůj vnitřní život, uzavírající se do sebe (opak extrovert, extravert)

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/in­trovert

alenka901

introverd je člověk uzavřeny do sebe ve svém světě,samotář nemá rád společnost více lidí

Bibinka1111

zavřený člověk, resp. takový, který se hned tak s něčím nesvěřuje

Lucka1985

uzavřený člověk… přesně jako já

Klára K.

Introvert není nutně to, co tady psali ti lidé… To jsou spíš takové stereotypy, ale ty nemusí být pravdivé.
Introvert je člověk, který čerpá svoji (psychickou) energii z toho, že je sám. Když je ve skupině více lidí, tak naopak o energii přichází, a proto potom potřebuje být nějaký čas sám, aby energii znovu získal. U extrovertů je to naopak; berou si energii z toho, že jsou ve společnosti a přichází o ni, když jsou dlouho sami.