ABCDEFGHRT

Jsem introvert, co s tím?

Jsem introvert a teď začínám v 1.ročníku na střední. Když sedím v nějaké skupině, kde si povídají, tak jen poslouchám a usmívám se a nedokážu nic říct. Nikdo se pak se mnou nebaví, protože dokážu komunikovat jen s jedním člověkem a ve skupině vůbec. Taky se hodně bojím zkoušení, protože na základce nás nezkoušeli a já mám problém mluvit před lidmi, ale testy píšu v pohodě, na základce jsem měla samé. Nevíte co s tím?

Nejlepší odpověď
orwell

Každý se rodíme s nějakými vlohami a povahovými rysy. Chtít udělat z introverta extroverta je něco podobného, jako udělat z leváka praváka. Já bych to nehrotil, spíš přijal. Časem se sice otrkáš, ale z gruntu se nezměníš. Spíš se snaž využít těch dobrých vlastností, které se váží k introverzi, viz
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Extraverze_a_in­troverze

Další odpovědi
marci1

Zkus si přečíst již zodpovězené otázky na toto téma: 🙂
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=introver­t%20co%20s%20t%C3%AD­m%3F

Cenobita

Trénovat, trénovat, trénovat. Komunikovat s jedním se dvěma a pak se teprve objevovat ve větších skupinách.

PatricieA

Musíš proti tomu bojovat, zkoušet to, nic špatného se ti nestane. V prváku v září se nikdo pořádně nebaví, všichni se seznamují, určitě si někoho najdeš. Pokud by ti opravdu zkoušení nevyhovovalo, můžeš vždy zajít za učitelem a domluvit se na písemném zkoušení.

WoIfy

Taky jsem introvert, a byl jsem na tom jak ty.
Základ je neřešit okolí. Neřešit, jestli něco řeknu špatně, nebo co si o mně budou ostatní myslet.
Jednoho dne školu opustíš, a valnou většinu z nich už jen tak neuvidíš (některé dokonce nikdy), tak proč řešit, co si o tobě myslí?
Hlavní je být spokojený sám se sebou. Je to tvůj život, tvé úspěchy / nezdary.

A co se skupinové komunikace týče: platí předchozí rada + pokud máš co říct, tak to řekni. Pokud máš nápad, vypusť ho ven.
Život je příliš krátký na to stále někomu ustupovat, být v ústraní, strádat, a užírat se tím.

Proto se ničeho neboj, a jdi do toho.

(Zkus ze sebe třeba udělat šíleného magora, a stavět na tom svou image. Lidi mají raději šílené vtipálky, než zatrpklé puťky.)

Šidlo

to, čo popisujete je sociálna fóbia, nie introverzia

vy sa bojíte ľudí, tu nejde o to, žeby vás ,,len" vyčerpávala spoločnosť

takže Wolfy to dobre odhadol: nebojte sa…aj tak sú to len 4 roky s ľudmi, ktorí na váš budúci život nebudú mať bohvieaký vplyv

1.prestaňte sa len usmievať – otvorte ústa a súhlaste, ak súhlasia ostatní, nesmejte sa len na vtipe, povedzte aj ,,to bolo fakt dobré"
2. ak sa v nejakej téme vyznáte, povedzte k nej jednu vetu
3. aspoň na jednu-dve sekundy sa dívajte do očí, tomu, čo s vami hovorí.....viete aké je to blbé, baviť sa s niekým ,kto študuje podlahu?
4. naučte sa základnej asertivite – povedať ,,áno" ,,nie" a ,,neviem" ......na webe je x návodov
5. trénujte zkoušení so psom/kočkou/ba­bičkou/dobrým kamarátom …potom vás to neprekvapí

bububabu

Introvert neznamená nějakou nemoc! Ba naopak většinou jsou to lidi kteří mají ještě zachovalý dobrý charakter který by se dal jen stěží v této době nalézt. Nekazí ho špatná parta a netahá ho do problémů.
Najdi si něco co tě baví, co můžeš provádět doma.
Není nic horšího než introvert který ze sebe dělá extroverta, všichni to i tak poznají a budeš jenom trapný a stejně sám.
Možná zkus komunikovat po internetu, ale nedělej ze sebe NIKDY co nejsi pro své vlastní dobro…