In

co je Gyroskop

Co je Gyroskop v mobilnim telefonu?

Nejlepší odpověď
blesk26

Jestli se nepletu, jedná se o jakési pohyblivé čidlo (nevím jestli to je přímo gyroskop), které dokáže detekovat pohyb, zrychlení a náklon telefonu, což se využívá často u her – například když máte dostat kuličku labyrintem doprostřed tím, že nakláníte telefon a kulička se chová, jako byste nakláněl samotný labyrint.

Další odpovědi
anonym

gyroskop.. hodně jednoduše řečeno: pohyblivé čidlo..

mzm

Gyroskop je čidlo pohybové, pohyblivé je trochu zavádějící. I když ve skutečnosti je to malinká křemíková součástka, která uvnitř mechanicky kmitá a a podle (tuším) změn kapacit se dá určit pohyb. Používá se jak na určení otáčení tak pohybu (akcelerometry) – dnes většinou v podobě jedné integrované součástky, která je schona měřit současně zrychlení jak posuvné tak otáčivé. (http://automa­tizace.hw.cz/in­tegrovane-mems-gyroskopy)

Gyroskopák

Gyroskop funguje v mobilu jako čidlo otáčení. Ale zajímavé je, jak vlastně gyroskopy fungují v principu. Doporučuji vyzkoušet nějakou hračku např. gyroskop Tedco originál na <a href=„http://­www.gyroskopy­.cz/“>www.gyros­kopy.cz</a>