irij

Co je beta verze?

Betaverze

Nejlepší odpověď
anonym

to je software o kterém si samotný jeho vývojář myslí že ještě není zcela zralý na to aby jej začaly nárazově používat miliony uzivatelu, … vyvojar ví že nová verze není ještě dostatečně otestována na užším vzorku uživatelů a může obsahovat závažné chyby, jakmile vývojář následně vydá finální verzi je si svým produktem už obvykle jistý.

jak za sebou vývojové verze následují ?

  • Technological preview
  • Alfa (unstable)
  • Beta (unstable)
  • RC1 (unstable)
  • RC2, … RCx (unstable)
  • FINAL (stable)

více:
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Sof­tware_release_li­fe_cycle
Doplňuji:
i Beta verze jsou číslované, třeba Firefox 4.0 Beta 6

RC = Release Candidate (obvykle chce vývojář říci že toto už je de fakto kandidát na stabilní verzi a poslední RC se obvykle na FINAL přejmenuje)