obraz

co je bajka

Nejlepší odpověď
annas

Bajka není pohádka. Pohádka je zcela jiný literární útvar.

Bajka je iterární útvar (jeden z nejstarších → vznikl kolem 6. století př. n .l.), – již se objevuje v antické literatuře – např. Ezop.

Základem bajky je alegorie (= jinotaj – utajený, skrytý smysl), kdy zvířata jednají jako lidé a mají i lidské vlastnosti (personifikace); Je psaná veršem nebo prózou, objevuje se v ní humor, satira, ironie. Plyne z ní obecně platné poučení. Kritizuje špatné vlastnosti, společenské nešvary, snaží se lidi vychovávat a vést je k odstranění kritizovaných vlastností.

prostředky: humor, satira, ironie

Doplňuji:
V odkazu jsou odpovědi nepřesné.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-vyznam-slova-bajka

Další odpovědi
Lucijej

Je to příběh, ve kterém vystupují zvířata mající lidské charakterové vlastnosti. Pointou příběhu je ponaučení, kritika chyb a špatných lidských vlastností. Má výchovný charakter.

anonym

Vševědoucí Wikipedie poradí.

Zdroj: http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Bajka

www

Taky nemáš net a neumíš zde používat nápovědu?
Tak se podívej sem

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Bajka

LůcaDůcaPůca

poučná pohádka ve který se zvířata chovají jako lidé