jaký je význam slova bajka

Nejlepší odpověď
HOMER

Je to krátký literární útvar,může a nemusí být psaný veršem,zvířata v bajce přebírají lidské vlastnosti a má mravní ponaučení.
Doplňuji:
Ezop byl prvním autorem bajek.Pro zajímavost žil v Antických dobách 8–6 st. př.n.l. v Řecku

Další odpovědi
panenka

bajka
je to povídka, ve které mají zvířata lidské vlastnosti. Na konci každé bajky je ponaučení. Asi nejznámějším bajkařem byl Ezop

Michal

Je to povídka,kde mnohdy vystupují zvířata s lidskými vlastnostmi,ale není to pravidlo. Nakonec se vám dostane ponaučení,mnohdy velmi trefného.