Avatar uživatele
martin21000

Co dělat v situaci, kdy vám zdechne auto 500 m před barákem a stojí těsně vedle světelné křižovatky?

Doplňuji:
Děkuji, už jsem si všiml, že pojišťovna mi hradí odtáhnutí auta do 50 km zdarma.
Jinak mi došel olej, a nejspíš i motor. A podařilo se mi naštěstí zastavit, že tam auto nebraní v průjezdu, pouze ho jen trochu omezuje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? huxa před 3620 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

  1. Zapnul bych výstražná světla a na zelenou bych jej odtlačil domů. Taky je možnost odtlačit min. 5m za svět. křižovatku doprava. Rovně a odbočovat vlevo se nejeví dobře.
  2. Požádat jiného řidiče o odtah, v tomto případě si uřídit pouze cestu, kde jsem, ne křižovatku. Lze ale zastavit kompletně vjezd do křižovatky za účelem najetí, nacouvání jiného auta, které mne odtáhne. Nějak se přede mne musí dostat. Samozřejmě za dodržení bezpečnosti, mít vesty a používat známá gesta, aby je někdo nezaměnil jinak, nevysvětlil si je jinak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
huxa

Proč zdechne? Dojde benzín, …? Kdo je doma? V případě, že máš k dispozici další auto, zavolat jej na odtah, jinak můžeš mít také smlouvu s odtahovou službou.
Také, v jaké situaci jsi na křižovatce, jestli ji blokuješ, nebo jen trochu omezuješ. V případě blokování by mohli pomoci s odtahem také policisté, jestli je blízko hlídka, jinak nějaký další, ochotný řidič. U nás na vesnici je celkem běžné sebrat pět lidí, dva si stoupnout do křižovatka a zastaví auta a tři ho rychle odtlačí domů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

lano,odtahovka,popř odtlačit někam kde ho můžeš bezpečně opravit.V tvém případě teda dolejt olej do motoru.Motor nemusí být nutně na odpis,záleží jak dlouho si bez toho oleje jel,ale rozhodně mu to nesvědčí.bez jeho rozdělání to ale stejně těžko poznáš.
Auto, pokud brání provozu by´t i minimálně označ. Ideální je ho však co nejdřív odtáhnout.Auto nesmí takhle stát v křižovatce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Zabránit zastavení přímo v křižovatce nebo těsně před či za ní (auto nikdy neklekne z metru na metr). Zbytek viz ostatní.
Doplňuji:
Uff. Je to auto způsobilé provozu, když nemá funkční kontrolku mazání?

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

tlačiť, tlačiť, tlačiť.
len sa pri tom nepo…

před 3620 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek