Avatar uživatele
dejv.s

Jak dlouho platí smlouva o prodeji vozu?

Dobrý den. V roce 1997 jsem prodal osobní automobil. Ovšem smlouvu o prodeji jsem do dnešního dne nezachoval. Nýní čelím dlužné částce za povinné ručení protože jsem nového majitele nedonutil k převodu!! Co mám dělat? Děkuju Smrž.
Doplňuji:
No nejspíš máte oba pravdu. Ale v roce 1997 stacila plna moc na prevod vozu. Napsali jsme kupni smlouvu, dal jsem novemu majiteli plnou moc na prevod a tim to pro me zkoncilo. Ale jak vidim asi to nezkoncilo!! Slo o vuz Skoda 100. Koupil jsem ho a obratem prodal. Nepojistoval jsem ho. Moji osobou nebyl vus nikdy pojistený!! 4700 kc po me nyni chce Ceska kancelar pojistitelu za obdobi 1.1.2009 do 1.4.2009. Auto nemam, spz a tp taky ne, majitele neznam protoze smlouvy uz jsem znehodnotil. Nejspise vuz uz nejezdi. Nevim. Od roku 1997 jsem vuz nevidel!!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5238 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Pane Smrž, musím vás zklamat, protože jste udělal hrubou chybu a neoznámil pojišťovně změnu vlastníka.

Což znamená, že pojišťovna má zákonný nárok na pojistné až do dne, kdy tuto skutečnost oznámíte, a to např. i po 12 letech. BOHUŽEL.

Je to paradoxní, protože i když si nový vlastník uzavřel na koupené auto od vás ´svoje´ ručení, tak vaše bývalá pojišťovna má oprávněný (zákonný) nárok na pojistné…

Nevím zda má význam žádat o prominutí, na 99% je to marné, ale zkusit to můžete.


Doplnění:
Vaše zmínka o „České kanceláři pojistitelů“ (ČKP) celou věc staví do jiné roviny. Nejedná se tedy o vymáhání klasického pojistného za ´povinné ručení´ konkrétní pojišťovnou, ale jedná se o iniciativu ČKP, kdy jste vyzýván k úhradě příspěvku do garančního fondu. Což je příznivější, neboť tyto příspěvky lze vymáhat jen s účinností od 1.1.2009.

Více detailů lze vyčíst z níže uvedeného odkazu…

Zdroj: http://sa-apl2.ckp.cz/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
inspektorcz

Při prodeji auta se provádí na úředu dopravně správních agend – neboli evidenci řidičů změna ve velkém technickém průkazu. Prodejce by měl přijít na tento úřad a odhlásit se jako majitel vozidla. Nový majitel poté nahlásit. Příslušná změna je provedena ve velkém technickém průkazu vozidla. Pokud toto neproběhlo a vy jste prodal auto stylem tady máte klíčky a jeď, tak jste stále majitel vozidla, protože jste auto na své jméno neodhlásil a máte povinnost zaplatit povinné ručení.
Zde bych doporučil pokud máte tuto možnost, své auto vyhledat, sundat státní poznávací značky a ty odevzdat na dopravním úřaďe do depozitu. Tím novému majiteli znemožníte jezdit s autem. Pokud bude chtít jezdit, tak bude muset provést společně s vámi výše uvedenou registraci na evidenci řidičů. Jinak bude mít auto, ale to mu nebude k ničemu. Ovšem pokud se jedná o nějakou starou škodovku 105 a novému majiteli to bude úplně jedno a někam ji zahodí. Tak to je ještě větší problém, protože aby vás úřad definitivně odhlásil ze své evidence potřebuje doklad o ekologické likvidaci vozidla, který je vystaven pouze při ekologickém zlikvidování vozidla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek