Avatar uživatele
peterd108

Co dělat se sousedy, kteří topí starými natřenými okny a plasty?

Bydlíme na malé vesnici, není tu plyn, takže všichni topí tuhými palivy. Bohužel máme souseda, který topí plasty a starými okny, vždycky jde potom venku cítit ten zápach, štípe to i do krku. Co se dá dělat?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, orestez, Kepler před 1926 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Mám dojem, že v tomhletom směru je bonzování uzákonněno. Já to vyjímečně schvaluju. Ano, je to v kompetenci obecního úřadu, viz odst. 4. v odkazu: http://www.avy­tapeni.cz/Arti­cle.aspx/Deta­il/291

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nahlásit na obecním úřadě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Já bych ho natřel! Ovšem jinak, než okna, jestli mi rozumíš. Pěkně před pořádkovými orgány a přede všemi, kteří jakkoli zodpovídají za čistý vzduch..

A hlavně fotit, fotit, dokumentovat, pak audio, video a zase fotit! ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Topí-li soused plasty tak, že obtěžuje okolí a na rozumné slovo nedá, zkus prozměnu zatopit sousedem, popřípadě zvol jiný (ale EFEKTIVNÍ) postup, např. mu ten jeho otop něčím ROZUMNĚ (nikdo nechce další 11. září!) „okořeň“, aby byla zábava. ;) Na úřady a bonzování moc nespoléhej, jednak se to může minout účinkem, druhak je to běh na dlouhou trať.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

V případě že nejde domluva, požádat Hasičský záchr. sbor o případné změření škodlivin / mají na to přístroje / a poté jej prásknout.

Kotle jsou částečně vyřešeny, ale co předvádí někteří kaminkáři je daleko horší, včetně krbkařů kteří spalují nevysušené dřevo.

Ve městech se to měří pokud překročí 150 jedn. na kr. metr tak se hlásí varování, v některých obcích na př. v údolích imise překračují 750 i více.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Lidi, lidi! KDY už pochopíte, že BONZOVÁNÍ je ZLO! A i když se v tomto případě jeví jako „správné“, nic to nemění na tom, že bonzovat/udávat/do­nášet je ŠPATNÉ! Domnívat se, že „tohle“ bonzování je dobré, zatímco „tamhleto“ už ne, takže proč si „trošku nezabonzovat“ je stejné, jako když přijde dcera domů a nahlásí, že je „trošku“, ale vážně jen trošičku těhotná.

před 1925 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek