tomovka

Co dělat se sklenicí vody k latté?

Nedávno jsem byl v jedné Brněnské kavárně, a spolu s latté mi přinesli skleničku (velikosti panákovací skleničky) s vodou a nevěděl jsem, co s ní. K čemu tedy slouží?

Nejlepší odpověď
iceT

K napití před požitím kávy,aby se ti vypláchly chuťové pohárky a mohl sis vychutnat chuť toho latté.Také proto,že káva má diuretické účinky,tak k doplnění tekutin
http://www.vy­bornakava.cz/2014/vo­da-ke-kave-jaka-a-proc/

Další odpovědi
gecco

Jen doplním iceT – ve slušné kavárně je tohle pravidlem ke každé kávě (nejen latte).
A obvyklé je spíše deci či jedenapůl, ne „panák“…
😉

Nevíteto?

Vypít jí. Myslím, že slouží k hydrataci, protože káva dehydratuje.

arygnoc

@iceT:

čo sa týka vody, odpoveď je správna.

ale – že káva je diuretikum, je fáma, blud, zavádzanie, ktorý vznikol ako marketingový ťah pri diétach/chudnutí.
to by musela byť diuretická i čokoláda, čaj, energetické nápoje, …

viac na http://jaknaka­vu.eu/o-kave/kava-odvodnuje-je-kofein-silne-diuretikum-ne-a-nikoliv/ (i s anglickými originálmi a podkazmi).

;-Q

ReHu

Má to být k doplnění tekutin, neb káva opravdu má diuretické účinky. Ale dávat panáka je jen pro efekt, neb panák nic neřeší. Někde dávají sklenici vody. Ti, kteří podávají panáka, taky se mi zo několikrát stalo, si myslím, že chtějí vypadat dobře, tj, aby se gl nažral a koza zůstala celá a oni ušetří.
Mě ta voda nechutná, tak ji většinou nepiju. Často nosím i po městě pití vlastní.

da ny

Skvělá kavárna!!! Toto bývá „běžné“ u nás jen u espressa.
Vodu i k latté jsem zatím dostala jen v Rakousku a Německu.....
Na otázku již odpověděli iceT a gecco :)

Dominikapr

O kávě je několik mýtů, pár jsem si jich přečetla zde https://www.la­zenskakava.cz/9-mytu-o-kave/ znáte ještě nějaké?