Nikkol

Používáte někdo kávovar na kapsle (nespresso)? Jaký? Co to všechno umí?

Nejlepší odpověď
mosoj

Otázka se trefila do mého momentálního zájmu.

Kávovar umí především spařovat kávu či čaj v kapslích či ohřívat právě jenom potřebné množství vody.

K pořízení takovéhoto kávovaru mě dohání nutnost šetření elektřinou.
U nás doma se vaří vždy téměř litr vody v rychlovarné konvici k udělání jedné či dvou káv! To se pak opakuje do nekonečna.

Takže hlavní důvod k pořízení takovéhoto kávovaru je ohřev vody k přípravě domácí kávy, nikoliv však z kapslí.
Používání kapslí nezavrhuji ale pouze občas, jinak se vzhledem k jejich ceně úspora za elktřinu vytratí !

K tomuto účelu se právě hodí nejlépe kávovar na kapsle Nespresso.

Dále vyhovuje kávovar Dolce Gusto.

Absolutně se nehodí nyní propagovaný kávovar od Bosche Tassimo. Tassimo má nejdražší kapsle. A příprava kávy tedy ohřev vody je vázáný na přítomnost kapsle v přístroji a
čárový kód který je na víčku každé kapsle.
Podle čárového kódu se děje nastavení kávovaru k přípravě té či oné kávy.
Takže pro mé účely nepřijatelné a kapsle téměř dvojnásobně dražší než Dolce Gusto či Nespresso.

Další odpovědi
anonym

Mam 2 automaty. Dostala jsem Dolce Gusto , ale sama piji kavu jen Tchibo, tak mam Dolce automat a i Tchibo. Na obojich jde spousty kav. Ja mam doma vzdy pro navstevy : Cappucinno, Latte Macchiato , Expresso – tech je nekolik druhu , Kakao pro deti .. -iv-

malinak812

Taky si myslím, že klasický kávovar je určitě lepší volba, než ten na kapsle. Asi úplně nejlepší jsou takové ty pákové kávovary, viz například https://www.at­fornax.cz/k:1138/k­avovary/ Bohužel ale to už je opravdu hodně drahá záležitost. To už člověk musí být opravdový milovník kávy, aby si něco takového domů pořídil. A právě přesně z tohoto důvodu nad tím sám přemýšlím. :))

tyna.ryglova

Kapslový kávovar je úplně k ničemu. Daleko lepší je klasický kávovar na zrnkovou kávu. Ten ti udělá latté, kapučíno i klasickou kávu a je jako z kavárny. My jsme si objednali kávovar z Cesk https://www.ces­k.cz/kavovary/ a stál nás něco málo přes deset tisíc, takže žádná hrůza.

Polaskova44

My jsme ho doma měli, ale nakonec jsme se ho zbavili (hlavně kvůli tomu, že ty kapsle jsou dost drahé) a místo něj koupili klasický kávovar od Delonghi. Ten je podle mého názoru mnohem lepší. Jak říkám, ten náš už máme několik let a pořád funguje bezchybně. Jen teda by si už asi zaslouzil nový vodní filtr. Ten ale naštěstí není tak drahý a dá se sehnat třeba tady: https://www.pe­nepex.cz/delon­ghi-dls-c002-vodni-filtr-do-kavovaru/