Adél Týna

Co dělat s ArYtmií a je to vůbec Arytmie?

Dobrý den, asi od 15 let se mi stává, že mi srdce bije strašně pomalu a potom se rozběhne hrozně rychle, je to nepříjemné, ale trvá to pár vteřin. Teď je mi 19 a stává se mi to častěji, hlavně když si lehnu do postele a jsem v klidu nebo (je to trošku úsměvné), ale taky po sexu. Myslíte, že jde o arytmii a měla bych zajít k doktorovi nebo je to běžné? Předem děkuji za každou radu Ps. Můj dědeček má problémy se srdcem, má zavedený přístroj a kdykoli mu srdce vynechá dostane výboj, může to být dědičné?

Odpovědi
isteron

Zvykne to byť dedičné, treba navštíviť inernistu, kardiológa.

lucka2901

Každý z nás nějakou arytmii mít může,aniž bychom o ni věděli,ale pokud ji pocitujete tak často,je nutné navštívit kardiologa. Nemoci srdce mohou být banálního charakteru, ale také vážného. Je lepší vše řešit včas, než když je to v pokročilém stádiu. Mohla byste mít pak problémy například při sportování nebo větší námaze. Tomu mohou i odpovídat vaše pocity po sexu.