Avatar uživatele
22aa

Co dělat když mi mobil skoro nenabije do 100 procent ani do 90 procent?

Dobrý den.
Před několika dny jsem si koupil od jednoho ukrajince mobil za skoro za cenu moderního.
Stál 690 kč.
Nejdřív to šlo úplně nabít naplno pak jen do 96 možná 98 procent pak jen od včera do 93 procent.
Nevíte co dělat?
Telefon za 10000 nebo za 1000kč si dovolit nemůžu i kdybych měl trojku stupen za 1000 kč si mobil koupím ale za 10k což je po anglicku 10 tisíc si dovolit nemůžu
Pobírám jen 2 stupen a můžu max do 700 kč dovolit mobil i mp4 přehrávač.
Android je aktualizován na maximum do androidu 5.0 lolipop.
Prosím není to tím že mobil musí odpočinout nebo to je jak jsem pučil mámě nabíječku a pak jsem nabijel svojí (výměna nabíječky)?
Děkuji.

Zajímavá 0 před 56 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den.

Může to být zapříčiněno několika faktory.

  1. Baterie: Starší telefony, obzvláště ty levnější, mohou mít problémy s baterií. Baterie se časem opotřebová a již nemusí dobíjet na 100%.
  2. Software: Někdy může problém způsobovat také software telefonu. Pokud je možné, zkuste telefon resetovat do továrního nastavení (to ale smaže všechna data).
  3. Nabíječka: Pokud jste změnil nabíječku, je možné, že nová nabíječka není tak výkonná jako předchozí nebo není kompatibilní s telefonem.
  4. Napájení: Zkuste telefon nabíjet ze zásuvky místo z počítače nebo jiného zařízení. Někdy může být problém v napájení.

Pokud žádný z těchto kroků nepomůže, možná je potřeba vyměnit baterii nebo i samotný telefon. Rád bych vám poskytnul jednodušší řešení, ale bohužel se toto může stát u levnějších telefonů.

Pokud si nemůžete dovolit nový telefon, možná byste mohl zvážit přechod na chytrý telefon se systémem Android Go. Android Go je verze systému Android navržená pro levnější telefony s menší výkonností. Může to být pro vás dobré řešení.

Doufám, že vám tyto informace pomohou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Zase se stěžuješ!? 🙄👿

Ten dotaz tu byl, tuším, před 2–3 tejdny: na 99% je to vadná řídící elektronika akumulátoru. A pokud je to takto starý placatý krám, jak popisuješ, z 99.99% je kapacita akumulátoru dávno vyčerpána (proč by Ti ho, jinak, ten Ukrep tak levně prodal, že? 😈).

Řešením je:

  1. použít jiný transformátor a jiný USB kabel (je ale vysoce nepravděpodobné, že by to bylo tím, nicméně je to potřeba vyzkoušet),
  2. vyměnit akumulátor, a pokud to nepomůže
  3. servis, nebo jiný placatý krám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Telefon je zjevně šunt, poučení „nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci“.
Jak vyřešit, že nenám na telefon? Možností je spousta, třeba:

  1. Vystačí mi obyčejný, třeba někdo v okolí mění za novější a ještě použitelný mi prodá (ale někdo, koho znám, ne „ukrajinec na ulici“)
  2. Koupím nejlevněší telefon v akci, klidně „rozbalený“ nebo „bazar“, ale od normálního obchodu s aspoň roční zárukou
  3. Koupím telefon od operátora se závazkem smlouvy nebo na splátky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

S nejvyšší pravděpodobnosí je vadný akumulátor.
Pokud chcete udržovat v provozu i starý Android, dříve nebo později ho Google odpojí od zdroje aktualizací a telefon máte zase jen na volání a sms zprávy. Když si za těch 700Kč koupíte tlačítkový telefon, udělá vám naprosto stejnou službu a navíc se zárukou výdrže baterie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
22aa

No to nebyl ukrajines na ulici ale to je známý ukrajinec z bazaru. Sehnal jsem ten mobil skoro za 6 stovek. Jednou teta adéla kupuje hry ale kupovala a pak je nekupovala protože jsou tam hry drahé. je to bazar u kahanu v mostě kde ten ukrajinec sídlí v tom bazaru.
Jednou jsem tam bral vypalovačku a ta se povedla. Vypálil jsem si windows k tomu kompu od simči + ovladače k wifi + programy.

Avatar uživatele
22aa

A možná ještě navíc příjdu k tomu nabijení.
Stačí aktualizovat baterku.
Vyndám a pak jí dám zpět. Před vyndáním 54 procent po vyndání a zpět do telefonu 90 až 100 procent.

Avatar uživatele
22aa

Jo tlačítkáč kterej nemá youtube.

Avatar uživatele
22aa

Dobrý den. Možná příjdu na to proč mi nenabijí mobil. Ted jsem to nabil jednou nabíječkou měl jsem 89 procent a pak jsem vzal jinou a dobilo mi to do stovky. A prej baterkou. Nabíječka byla přetížená protože je slabá. Neutáhne tolik ampér.

Nový příspěvek