Weroniq

co děláme špatně při pěstování maliníků?

každý rok kupujeme šlahouny maliníků a zasadíme je a staráme se o ně, ale přesto většina z nich nevzejde nebo jsou na něm tak tři maliny a dalšího roku se stejně už nedožijí.. nevíme proč, spoustu lidem to roste na zahrádkách jako plevel a je to bohatě obsypané plody a nám se to nějak nedaří

Nejlepší odpověď
beer

Maliny se hned po zasázení musí razantně seříznout (pravděpodobně neděláte). Více zde:
http://www.cho­vatelka.cz/cla­nek/malinik-a-jeho-pestovani
http://www.ko­nev.cz/rostli­ny/malinik/

Další odpovědi
anonym

Weroniq, nejspíš to bude chtít rozbor půdy. Maliny jsem pěstovala ve všech možných odrůdách a kdekoliv na zahradě a žádný problém s tím nikdy nebyl. Spíš byly problémy přinutit ho, aby nezarůstal do ploch, kde jsem ho mít nechtěla.
Maliny je po zasázení nutno zkrátit, aby dobře zakořenily. Spíš bych asi první rok oželela úrodu a raději dbala na to, aby se dobře přijaly. Jakmile se jednou maliník uchytí, problémy s ním mít nebudete.

Drap

Osobně bych viděl problém v nevhodném složení půdy, i když u maliní to je dosti nezvyklé