Kazatel

Jak poznat odrůdu třešně? (stromu)

Odpovědi
aliendrone

Učením se, vzděláváním a následným využitím nabytých znalostí? Nebo zavolat profíka, on už bude vědět. ;) :D :D
BTW – existují tzv. „klíče“ (příručky pro rozpoznávání rostlin). Fakt bezva bžunda, jednou jsem podle této blbinky určil normální kopřivu jako nějaký spešl australský druh na seznamu ohrožených kytí. Ale možná jsem jen „střevo horácký“ a mé popisně zobrazovací postupy nejsou zcela v souladu s představou autorů těhle pomůcek. ;) :D :D

Drap

Teď to nepoznáš. Po dozrání najít podle chytrých knih, popřípadě se obrátit na znalce.

paul1

Myslím, že tady jsem našel celkem dobrý přehled odrůd, i nějaké obrázky, ze kterých jde určit odrůdu. Ještě něco tady:
https://www.i­receptar.cz/zah­rada/rane-i-pozdni-odrudy-tresni-vybirejte-dle-odolnosti-vuci-mrazu-i-nemocem.html

Zdroj: http://www.sem­pra.cz/odrudy/o­voce/popisy/tre­sen.htm

dudu

Nejlépe je nahlédnout do pomologie ovocných stromů, vodítkem pak je habitus, tvar listů a plodu atd.