zjentek

Co bývá nejčastějšími příčinami asexuality?

Tohle nechápu.

Nejlepší odpověď
annas

"Příčiny asexuality

Asexualita ještě není přesně pojmenována a odborníci stále hledají příčiny jejího vzniku. Momentálně se udává:

Vrozená asexualita, kdy si jí začínáme všímat s příchodem puberty a hormonálním dospíváním
Získaná asexualita, trauma je následkem sexuálního zneužívání, znásilnění, šikany a nátlaku
Psychické poruchy, které vedou k nezájmu o sex, deprese, dlouhodobé nemoci, hormonální poruchy a opožděný sexuální vývoj

Asexualita úzce souvisí i s hladinami hormonů, a pokud je v těle oslabená produkce pohlavních hormonů, člověk nemá zájmem o sex. Příčinou může být užívání léků, zejména antidepresiv. Zájem o sexualitu ničí i užívání drog nebo alkohol, což oslabuje produkci hormonů."

Milují adrenalinové sporty a fyzický výkon, nebo mají umělecké sklony. Proti tomu je pro ně sex jen jakási upocená parodie na rozkoš. Někdy je sex i bolest. Sexuální fantazie je nebaví. Podstatná je duše a tělesný pud se podle nich dá řešit ručně, pokud je to nutné." atd.

Více v odkazu

https://www.vi­max.cz/asexual/

Další odpovědi
marci1

Mohou to být příčiny a) biologické, b) sociální a c) intelektuální.

Biologické příčiny asexuality mohou být tyto : hormonální nerovnováha – hypothyreóza ( snížená funkce štítné žlázy ) či určité změny v oblasti mozku – hypothalamu, případně depresivní onemocnění, autismus a schizofrenie. Psychologické příčiny mohou mít svůj původ v i nevědomém traumatu z dětství, nejčastěji jde o zneužívání, kdy osoba není striktně asexuální, ale záměrně se vyhýbá intimitě ve vztazích právě v důsledku nevyřešeného traumatu. Z psychopatolo­gického hlediska rovněž narcistické a histrionské ( hysterií postižené osobnosti ) mají prý sklony k asexualitě.

Sociální příčiny vidí autorka především v následování nějakého vzoru, kterého si osoba váží a který se vyznačuje rezervovaným vztahem k sexualitě a jejím potlačováním, nejčastěji jde o příslušnost k nějaké církevní pospolitosti, kdy oním zosobněným ideálem této skupiny může být např. její vůdce. Pokud nemá osoba v rámci této společnosti volbu, pak její konformita s touto skupinou je snahou " o přežití " a v podstatě výsledkem sociálního nátlaku.

A v neposlední řadě mohou být příčiny asexuality intelektuální, autorka uvádí, že intelektuálně založené osobnosti mohou být asexuálními v důsledku vlastní svobodné volby, mezi tyto můžeme zařadit vědce, filozoficky založené jedince a všechny ostatní vyznačující se vysokou inteligencí. Jejich sexuální energie a impulsy mohou být převedeny, ( sublimovány na jiný objekt – zejména kreativní činnost ), takže na rekreační sexualitu nahlížejí jako na ne nutně nezbytnou a svým způsobem degradující. Ať již jsou příčiny asexuality jakékoliv, jedno však mají společné, totiž to, že se obvykle pojí s vrozenou nižší sexuální touhou, což ovšem není v tomto případě nemoc, ale opravdu vrozená záležitost, kterou by se člověk měl naučit akceptovat, protože to je vlastně součást jeho samého. 🙂

https://www.a­sexual.cz/forum/thre­ad-263.html

aliendrone

Pro ženu? Potkat Keplera – nadosmrti už o sex nebude mít zájem. ;) :D :D

Což může být dost krátká doba vzhledem ke Keplerově obřímu DALEKOHLEDU! ;)

Lgee

Prlisne sledování anime porna