zjentek

Totéž, ale před tím bych vybral bankovky

…pořádně je vydezimfikoval, vydrbal z nich toho covida a TEPRVE POTOM je odevzdal!

Lidé, buďte opatrní a i zde platí koroheslo – aj protekt jů, jů protekt mí. (;

Další odpovědi
briketka10

Nějaký jiný postup - jaký?

Vybrala bych peníze a potom prázdnou poslala
zpět poštou tomu, kdo ji ztratil kdyby v ní byly
doklady, aby nemusel obíhat úřady.

registrujse

Nějaký jiný postup - jaký?

Neudělal bych nic a šel dál

ten který je

Nějaký jiný postup - jaký?

Kopnul bych do ní a šel dál. Kamarádka našla peněženku i s doklady a když nález přinesla na policii, udělali z ní málem zloděje.

Pepa25

Nějaký jiný postup - jaký?

Postupoval bych podle zákona: Ztracenou věc vrátí nálezce tomu, kdo ji ztratil, nebo vlastníkovi proti úhradě nutných nákladů a nálezného. Nelze-li z okolností poznat, komu má být věc vrácena, a nepovažuje-li se věc za opuštěnou, oznámí nálezce bez zbytečného odkladu nález obci, na jejímž území byla nalezena, zpravidla do tří dnů; byla-li však věc nalezena ve veřejné budově nebo ve veřejném dopravním prostředku, odevzdá nálezce nález provozovateli těchto zařízení, který se zachová podle jiných právních předpisů, a není-li jich, postupuje, jako by byl nálezcem.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89?text=#p1052

Hufnágl

Zachoval bych se jako správný křesťan a proměnil ji ve víno, jako Ježíš

DoTazatel

Odevzdal bych ji na nejbližším oddělení městské policie

Kajoch

Nějaký jiný postup - jaký?

Mrknul bych,jestli je nějaká možnost vyhledat majitele a pokud by nebyla.......­.přemýšlím

zbyndo

Odevzdal bych ji na nejbližším oddělení městské policie

Kryšpín

Nějaký jiný postup - jaký?

Kolega našel peněženku bylo v ní 250 tvrdých českých hrdě jí odnesl na MP a druhý den se ozval majitel s důkazem že v ní bylo 8250 měl zálohu ze zaměstnání 8 tisíc. Kolega byl s toho na nervy.
Nechal bych jí ležet z důvodů že může být koronavirová.

Edison

Nějaký jiný postup - jaký?

Zákon č. 40/2009 Sb. Zákon trestní zákoník

§ 219
Zatajení věci

(1) Kdo si přisvojí cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 pro sebe nebo pro jiného značný prospěch.

(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.

tak asi tak, čéče.

Ametyst

Nějaký jiný postup - jaký?

Pepa25

Co … to třetí možnost??? Nedošlo k záměně se známým židovským vtipem? https://www.nej­vtipy.cz/sejde-se-katolicky-knez-mohamedansky-imam-a-zidovsky-rabin_vt189&sk­up=vtipy-zidovske&gr=1

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Tomu sa hovorí: schopnosť prežitia

Kepler

Edison: neodpověděl jsi na otázku! Vlastně kromě registrujse nikdo.

Edison

Já myslím, že 1. odpověděl, 2. můj postoj snadno právě ty pochopíš. 😉

DoTazatel

To je tu přece běžné… (-;

Ametyst

Edison: To je dojemné, že když se k tobě něco dostane omylem, tak za to jdeš sedět.

Edison

A jaký má smuysl nad tím debatovat? Zákon hovoří jasně. A mě přijde, že i logicky.

Ametyst

Máš prapodivné představy o logice. Já bych to nazvala: když tě chce někdo potopit, tak tě potopí, ty logiku. Ani o tom nemusíš nic tušit.

Edison

A co je podle tebe logické? Nechat si něco, co patří někomu jinému? No potěš koště.