Ganymede

Co bych v téhle situaci měla dělat?

Dobrý den, v dnešním světě jsou někteří lidé lhostejní k druhým jedincům a mě by zájmalo, jak bych se měla zachovat, pokud potkám opilého člověka, který by mohl dojít ujmě, třeba leží na studené zemi a je zima a mohl by umrznout nebo se podchladit, atd. Neposkytnutí první pomoci je přece trestné, ale jak pomoci opílému člověku nevím. Co v takové případě dělat? Je vhodné zavolat na policii?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zavolat pocii je asi nejlepší řešení. Jednou jsem uviděl v noci ležícího opilce uprostřed jízdního pruhu a kdybych si neposvítil v ten moment dálkovýma, stoprocentně bych ho přejel. Tak jsem ho odtáhl mimo a zavolal poldy. Tím jsem mu zachránil život a sobě ušetřil obrovské potíže.

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě zavolat policii. Zažila jsem něco podobného jako Kepler. Opilá žena se nejdříve potácela, poté ležela na přechodu pro chodce.Zavolala jsem „měšťáky“, kteří za chvíli přijeli, nasadili si bílé rukavice, ženu probudili , legitimovali (měla OP, i když byla zřejmě bezdomovkyně). Moc je sice nevnímala, ale nakonec se proplazila na trávník mimo přechod. Zajímavé je, že všechna auta ji na silnici objížděla a nikdo si nepřipustil,že by ji mohl přejet. ☹

ivzez

Pokud byste si byla stoprocentně jista, že jde o opilost,
mohlo by stačit zavolat městskou policii.

Ale já bych asi volala jako první záchranku. I kdyby šlo
o opilost, mohlo by to skončit špatně.

Vždycky, když čtu podobný dotaz nebo někde v diskuzi, že si
za opilost může každý sám, si vzpomenu na smrt Kaplického.

Možná, že by to tehdy dopadlo stejně, ale kdyby aspoň jeden člověk
zavolal záchranku, možná by tu Kaplický ještě byl…
(Určitě je podobných případů víc, vzpomněla jsem si jen na jednoho.)

Jiří Bohumil

Pokud je evidentně opilý, volat policii. Pokud mám pochybnost, volat „rychlou“ a případně i tu policii. Třeba při infarktu a nebo mrtvici by prodleva (čekání na policii) mohla mít nevratný následek. I opilý může dostat infarkt a nemusí to být vždy „notor“.