Samuelk9

Co by viděl slepý člověk kdyby si vzal LSD?

Co by viděl nevidomý člověk kdyby si vzal halucinogenní látku?Viděl by nejake ty halucinace obrazy,vzorce nebo něco podobneho?

Nejlepší odpověď
Mravenec

Záleží kolik účinné látky by „vycucal.“ Každý kus papírku je napuštěn odlišným množstvím látky, která ani nemusí být přímo LSD.

A tento diethylamid kyseliny lysergové, nezpůsobuje jen a pouze obrazce a skřítky, jak by si leckdo mohl myslet. Jedná se hlavně o otevření vnímání myšlenkám, kdy mozek začne zpracovávat o stovky myšlenek více, než během stavu mimo intoxikaci.

V normálním stavu totiž mozek nepodstatné informace a myšlenky filtruje, kdežto působením této látky jim dává volný průběh. Proto takové drogy užívají myslitelé, umělci, apod.

Záleží také na duševním rozpoložení uživatele – pokud bude při užití mít černé myšlenky, tyto se ještě znásobí. A naopak.

Další odpovědi
Disraeli

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-uXDUIC2FWM
https://www.dis­covermagazine­.com/health/what-happens-when-a-blind-person-takes-lsd
https://www.li­vescience.com/62343-psychedelics-lsd-effects-blind-people.html
Máš o tom články, máš o tom studie a popisy od slepých lidí, kteří to zažili…

A přehnáno přes překladač, ať tam máš i češtinu: https://maps-org.translate­.goog/news/me­dia/tonic-vice-what-happens-when-blind-people-take-psychedelics/?_x_tr_sl=­en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=­cs&_x_tr_pto=sc
 https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=slep%C3%A­D+lid%C3%A9+a+ha­lucinogeny

Filip84

Není nevidomý jako nevidomý. Je rozdíl, je-li osoba nevidomá od narození, nebo oslepla až později, a pak kdy.

Člověk slepý od narození nemá visuální představy, nezná pojem visuální vjem, takže jeho sny jsou orientovány na hmaty, pachy, zvuky atp. Oni, samozřejmě, všecko, krom tedy visuálních vjemů, které nevidí, vnímají silněji.

Člověk, který oslepl před dokončením rozvoje zraku (cca 7 let), může mít visuální vjemy ve snu, ale rovněž nemusí, a má-li je, pak jsou rudimentální.

Člověk, který oslepl později, obvykle visuální vjemy ve snech má.

Výjimkou jsou stavy po klinické smrti, kdy slepec „se vrátí“. Je např. zdokumentován případ člověka, který prožil stav blízký smrti na operačním sále, od narození byl slepý, a to tak, že vidět prostě fysicky nemohl, nepamatuju se co, ale něco mu v tom chybělo, jeho slepota tedy byla biologicky podmíněná. Ovšem ve stavu blízkém smrti viděl to, co popisují ostatní, tedy sebe na operačním stole, a on se, jakoby, nad tím stolem vznášel. Přirozeně, popisoval to trochu jinak, trochu hodně jinak, protože to popisoval člověk, který nevěděl, co to je barva, nevěděl, jak vypadá člověk, stůl atp., ale, prostě, viděl. Vymyslet si to poněkud nemohl.

Jakékoli psychotropní látky nemohou změnit, co je nezměnitelné, tedy, pokud někdo nemá visualisované sny, anžto je slepý od narození, žádné „šlehnutí si“ na tom nic nemůže změnit. To je celý příběh, jako, až tak jednoduché to je.

Lgee

Jakožto člověk s poruchou osobnosti mánii ti můžu říct že je to trošku jako na LSD člověk přemýšlí o hloupostech má obrovský tok myšlenek a výjimečně i halucinace. Např. Vnímá svět odlsne ale ne schizofrenik.