Co by se stalo, kdyby Gandalf otočil proti lidem, tak jako Saruman?

Dopadla by bitva u Helmova žlebu opačně?

Nejlepší odpověď
Zvidatel

Lidi a všechny ostatní rasy by byli v pr*eli (kromě skřetů). Ale není vůbec možné přemýšlet nad touto alternativou, protože by byla zcela v rozporu s příběhem – tedy i jeho záměrem, ale taky s Gandalfovou postavou.
Né asi, vždyť Gandalf to všechno zachraňoval a nejen to, on to většinou vedl a inicioval.

Další odpovědi
hapiky

Neřeš to, jaký scénář by byl kdyby .....
Nanejvýš by se stalo, že bude natočeno ještě pár filmů navíc.

anonym

Hapiky: A jak by to dle tebe vypadalo? Dobyl by Železný pas Helmův žleb?

hapiky

To není moje oblíbená parketa
Kdyby to byl alespoň s části pravdivý příběh, dalo by se něco předpokládat. Jde jen o scénář a ten píše člověk. Čili jak uzná za vhodné.

cochee

Probůh aspoň nepiš o „scénáři“ či „filmu,“ když jde o stopadesáti lidmi přežvýkaný ORIGINÁL – říká ti něco jméno Tolkien? To až hraničí s neúctou…