annas

Co bude podle vás za 30 a více let největším zabíjákem na světě?

Otázka mě zaujala v jednom rozhlasovém pořadu. Svůj názor vyjadřovali posluchači. Děkuji za odpovědi.

Vkládám odkazy na stále hrozící nebezpečí tuberkulózy.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tuberkuloza-v-evrope
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-ktera-bakterie-je-nejmasovejsim-zabijakem-planety

Nejlepší odpověď
Kohut57

jiná odpověď

Doplňuji:
Internet a podobné sítě, skrze které bude možné ovlivňovat konání lidí. Tudíž je i zbavit života různými vlivy a příkazy.

Další odpovědi
david22

jiná odpověď

Doplňuji:
Pokud svět bude existovat, myslím, že lidi budou umírat na nedostatek jídla, vody a možná znečištěné prostředí.

GM

jiná odpověď

Doplňuji:
Rakovina.

Drap

jiná odpověď

Zřejmě lidská nenávist, touha po mamonu a lidská blbost

anonym

jiná odpověď

Doplňuji:
Lidstvo. …

anonym

jiná odpověď

Jak tak pozoruji, kam se lidstvo řítí, Annas, tak bych typovala, že nejhorším nepřítelem se stává člověku sám člověk. Typovala bych, že nás „vyvraždí“ lidská nesnášenlivost.
Třicet let se sice může jevit jako doba dlouhá, ale uteče jak voda. Za tu dobu se může stát spousta věcí a obrátit vývoj docela jiným směrem. Dokážu si představit, že na většinu nemocí se najde lék, ale jaký lék najít na lidské myšlení?

briketka10

jiná odpověď

všechny dosud nepoznané choroby a infekce :(

Lukasy

jiná odpověď

Doplňuji:
Za 30 let tu snad už ani nebudem…

anonym

AIDS

Už loni 40 miliónů nakažených, dodnes není lék, pandémie v některých afrických zemích se blíží pětině populace, soustavný a nezadržitelný nárůst.
Na vše ostatní už jsou léky, kromě toho chudí nemocní by na ně stejně neměli, viz odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­IDS
Doplňuji:
ad vagra, otázka zněla „zabiják“, kde tabák samotný přece nezabíjí a rakovina v anketě není.
Jinak dle počtu mrtvých snad, ale vše ostatní se dá léčit, jediná AIDS ne.
A na rozdíl od dalších, kde se počty výrazně snižují, AIDS má neuslálý a alarmující nárůst.

aramah

vraždy a sebevraždy

Bohužel se zasebevraždil 11ti letý chlapec.Tak si také myslím ,že lidi jsou sobě největším nepřítelem.

anonym

jiná odpověď

Smrt

dudu

jiná odpověď

Společnost se bude dále dělit nejen mezi bohaté a chudé, ale navíc také mezi kumunity kdy na straně jedné vzniknou extremní skupiny žijící ve virtuální realitě, kde násilí nebolí a okolní „jakoby svět“ je daleko krásnější, než realita.
Naproti tomu značná část společnosti bude usilovat o návrat k přírodě.
Významnou roli v těchto nových strukturách sehraje domobrana a armáda. Zradikalizují se střety mezi islámem a křesťanstvím a v Africe i Asii, v duchu historických tradic, naroste nebezpečí konfliktů vyvolaných mladými muži mezi 18 až 25 léty, kterým už dnes velmi chybí možnost společensky se prosadit a seberealizovat.
Z oblastí přílišné populační exploze budou do severních regionů snad ještě „nějaké evropské unie“ ve velmi silných vlnách pronikat hordy nešťastných hladových, žíznivých a těžko zvládnutelných nepřizpůsobivých jedinců.
Pokud se Evropa neudrží ekonomicky, ale též politicky a vojensky v sepětí s USA, bude nezvratně převálcována tygry z Asie.
Módní se stanou plastické operace očí a v osobních dotaznících věty typu „již od mládí jsem měl rád rýži“.
V české politice časem sehraje významnou roli skupina nynějších „banánových dětí“ rodičů pocházejících z Vietnamu.

Pájo

jiná odpověď

Myslím, že nás dříve, či později, „mohou dostat“ mikroorganismy nebo viry. Ostatně boj s nimi byl započat už v dobách starověkého Egypta a Číny… trvá do dnes a vítězství není stále naše…

franku

jiná odpověď

drogy

vagra

tabák

Doplňuji:
Rakovina, způsobená kouřením tabáku.

vagra

Každý rok na celém světě zničí kouření cigaret život více lidem než HIV, tuberkulóza a malárie dohromady.
Během 21. století prý dojde v jeho důsledku ke snížení počtu obyvatel na Zemi o jednu miliardu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zdra­votn%C3%AD_ri­zika_kou%C5%99en%C3%­AD_tab%C3%A1ku

anonym

„Johano, Vám rovněž děkuji za gratulaci za to, že jste se zajímala o mé otázky (už ale žádné nebudou), i odpovědi.“

anonym

A z předchozí citace snad není jasné, komu se zase práší od huby?

annas

Hansi, přece z otázky je snad jasné, že člověk po něčem zemře.