annas

Víte, která bakterie je nejmasovějším zabijákem planety?

Kdo ji objevil a pojmenoval?
Doplňuji:
Největším zabijákem je „Kochův bacil“. Na tuberkulózu umírá denně 45OO lidí. Podle Planety Země.

Nejlepší odpověď
vagra

Nejčastější příčinou smrti bakteriálního původu na světě,je Tuberkulóza /též TBC, dříve souchotiny, či úbytě nebo oubytě/
Je to bakteriální onemocnění způsobené bakteriemi Mycobacterium tuberculosis (tzv. Kochův bacil).
Tuberkulóza, je chronické infekční onemocnění, vyvolávané bakteriálními zárodky prokázanými v roce 1882 Robertem Kochem.

Zdroj: vybráno a zkráceno z http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tu­berkul%C3%B3za

Další odpovědi
anonym

http://kolecko­.blog.cz/0612/nej­vrazednejsi-epidemie-dejin

Miroslavst

Clostridium botulinum
Bakterie C. botulinum byla poprvé rozpoznána a izolována Emilem van Ermengem v roce 1896

Mousinek

Mám takovuo myšlenku že my sme ty bakterie a země je z nás nemocná

Mili @

Chřipka?? Andrewes, jeden ze tří objevitelů, ty další nevím…

Miroslavst

Chřipka je virového původu ne bakteriální.
Proto na chřipku nepomáhají antibiotika.