Mp2

Jak se díváte na jedince, který se nebojí říct svůj názor, samozřejmě slušný, bez urážení a vulgarismů?

„Člověk, který se nebojí říct svůj názor“

Nevím, jak vy, ale když mně se něco nelíbí, prostě to řeknu.
Třeba to i 10× zopakuji, dokud druhá strana není vytočená.
Ať už ale řeknu cokoliv, vždy je to:

  • pravda
  • nikdy nejsem drzý

Co ale pozoruji u jiných lidí ve věku 16–25, kteří se prezentuji tím, jak si uměj otevřít hubu a podobné bláboly..
Neustále tvrdí, jak svoje názory říkají nahlas a že si nenechají nic líbit a hádají se do posledního dechu..

Když ale takové lidi vidim v situaci, kdy si otvírají hubu, většinou to vypadá tak, že na veřejnosti nahlas mluví sprostě nebo ke starším jsou drzí.
Něco ve smyslu:

  • „na koho troubiš??!!!!“
  • „drž hubu!!!“
  • „co prosím????!!!“
  • „jezdíš jak čuk, dele, vodjeď!!“

Co je to za projev názoru, když ti pitomci jen na veřejnosti mluví sprostě, drze nebo na nevhodném místé řeknou, že se „potřebujou někde vys*ať“..

Setkali jste se s tím ?

Nejlepší odpověď
paul1

Občas jsem se s tím setkal, co se dá dělat, doba se změnila a od doby mého mládí se přitvrdilo.
Jinak asertivní chování, pokud se pohybuje v rámci slušnosti je v pořádku. Někdy ale platí : když je podřízený asertivní, tak je šéf nasertivní :)

Další odpovědi
ivzez

Chcete si potvrdit, jak jste dobrý? Já si to nemyslím.

Opakovat „slušně“ cokoliv, dokud druhá strana není vytočená,
není vůbec nic slušného.

Abych pravdu řekla, je mi milejší vulgarismus, než taková manipulace.

Edison

Dnešní mladí nějak pojem „asertivita“ neznají, nebo nechápou. Pak jej zaměňují s vulgaritou, hulvátstvím, sprosťáctvím…

anonym

V prvé řadě si uvědomte, že co vy osobně klasifikujete uvnitř své hlavy jako „pravdu“ nemusí být ani zdaleka objektivní pravda. Možná řadu aspektů přehlížíte a docházíte ke zcela chybnému závěru, to je velmi častý jev, u dnešních všeználků pravdomluvků 🙂 Takže se tolik nedivte, když narazíte občas na oponenturu, možná by nebylo od věci občas i tu oponenturu poslouchat a zamyslet se nad ní.

Jinak ale souhlasím že vulgarity do racionální argumentace vůbec nepatří a jsou naprosto zbytečné. Vulgarismem rozhodně z názoru neučiníte fakt, ani to co jste řekli tí nijak nepodpoříte, vulgarismus myšlenku spíš degraduje na úroveň hospodského žvanění.